Jedinstvo protiv Budve u finalu Kupa

360 pregleda 0 komentar(a)
Sa meča Budućnost - Jedinstvo

Odbojkaši Jedinstva će trofej u finalu Kupa Crne Gore braniti protiv Budve, epilog je subotnjih revanša polufinala.

Budućnost Capital Plaza je u Bijelom Polju vodila 2:1, ali je Jedinstvo uspjelo da preokrene i na revanš u Podgoricu dođe sa pobjedom od 3:2.

Podgoričani su u revanšu, pred svojim navijačima, vodili 1:0 u setovima, imali su i prednost od 16:10 u drugom setu, i sve je “mirisalo” na pobjedu koja je “plave” mogla da odvede u finale.

Međutim, izabranici Balše Radulovića su tada stali, a sa druge strane mreže je do izražaja došlo iskustvo i kvalitet Jedinstva, čiji su igrači preokretom u drugom setu prvo izjednačili na 1:1, a onda su u trećem i posebno četvrtom setu bili ubjedljivi protiv domaćina.

Nemanja Dukić je sa 13 poena predvodio goste, Luka Šuljagićje postigao devet. U domaćem timu istakli su se Srećko Ristić i Milutin Pavićević sa po 15 poena.

Budva je i u revanšu u Nikšiću protiv Sutjeske slavila 3:0, iako nisu igrali starteri Imamura, Urtado, Jocić i Angelovski, dok je Didović igrao libera, da bi šansu na prijemu dobio Vladimir Bojić (12 poena). Jovan Delić je sa 18 poena bio najbolji u Budvi.

Muško polufinale (drugi mečevi)

Budućnost Capital Plaza - Jedinstvo 1:3 (25:19, 24:26, 20:25, 13:25) - prvi meč 2:3

Sutjeska - Budva 0:3 (11:25, 8:25, 16:25) - 0:3