Legenda na ski-stazi: Marsel Hiršer najbolji Austrijanac svih vremena

257 pregleda 0 komentar(a)
Marsel Hiršer, Foto: Reuters

Austrijski skijaš Marsel Hiršer pobijedio je danas u slalomu, trci koja je u sklopu Svjetskog kupa održana u austrijskom Zalbahu.

Hiršer je ostvario 63. pobjedu u karijeri i postao najuspješniji austrijski skijaš svih vremena, pošto sada ima jedan trijumf više od Anemari Mozer-Prel, koja je završila karijeru 1980. godine.

Ispred Hiršera su Šveđanin Ingemar Stenmark sa 86 pobeda i Amerikanka Lindzi Von sa 82.

Hiršer je poslije prve vožnje imao veliku prednost, a trku je završio sa 0,38 sekundi prednosti nad Švajcarcem Loikom Mejlarom.

To je njegova četvrta uzastopna pobjeda u slalomu, a pobijedio je u devet od posljednjih 10 slalomskih trka u Svjetskom kupu.

Treće mjesto zauzeo je Norvežanin Henrik Kristofersen sa 0,47 sekundi zaostatka za Hiršerom.