Marina Raković zaustavljena u 2. kolu

525 pregleda 0 komentar(a)
Marina Raković

Crnogorska karate reprezentativka, Marina Raković u drugom kolu završila je nastup na turniru Premijer lige u Tokiju.

Ona je na startu takmičenja u kategoriji do 68 kilograma bila slobodna, dok je u drugom kolu izgubila od domaće takmičarke, Kaje Someje 3:1.

Japanka je u narednoj rundi takmičenja poražena od Austrijanke Alise Bušinger 4:0, čime je članici Omladinca zatvorila vrata repesaža.

Bušinger, nekadašnja evropska i svjetska šampionka, boriće se u Tokiju za bronzanu medalju.

Za medalju boriće se sjutra i Nenad Dulović u kategoriji do 60 kilograma.

Protivnik u nedjeljnom meču za bronzu biće mu Eraj Samdan iz Turske.

Vicešampion Evrope iz Gvadalahare, Mario Hodžić nastup u Tokiju završio je juče u prvom kolu kategorije do 67 kilograma.

On je, sudijskim izjašnjavanjem, izgubio od Ikboljona Užakova iz Uzbekistana.

Premijer liga u Tokiju okupila je 649 takmičara. Na turnirima Premijer lige pravo nastupa imaju po 50 najboljih sa rang liste Svjetske karate federacije.