Noel najbolji i u Kicbilu

199 pregleda 0 komentar(a)
Kleman Noel, Foto: Gabriele Facciotti

Francuski skijaš Kleman Noel pobjednik je današnjeg slaloma, koji je u okviru Svjetskog kupa vožen u Kicbilu.

Šest dana nakon što je slavio u slalomu u Vengenu i tako upisao prvu pobjedu u Svetskom kupu, zvanični juniorski prvak svijeta je bio najbrži i u Kicbilu s vremenom 1:45,53 minuta.

Iza sebe je ostavio Austrajinaca Marsela Hiršera, koji je bio sporiji 29 stotinki, dok je treće mjesto osvojio Francuz Aleksis Panturo sa zaostatkom 36 stotinki.

Prošlogodišnji pobjednik u Kicbilu, Norvežanin Henrik Kristofersen trku je završio kao četvrti.

Hiršer je vodeći u plasmanu slaloma sa 576 bodova, Noel je drugi sa 401, dok je treći Kristofersen sa 369 bodova.

Hiršer zauzima čelnu poziciju i u generalnom poretku Svjetskog kupa sa 1.116 bodova.

Kristofersen je drugi sa 671, dok je treći Francuz Aleksis Panturo sa 620 bodova.

Skijaši će sjutra u Kicbili voziti superveleslalom.