Perunovićeva zauzela 12. mjesto, Dragoviću 20. mjesto

U trci seniorki na 8.000 metara, Perunovićeva je ostvarila vrijeme od 32 minuta i 52 sekunde
1360 pregleda 7 komentar(a)
Slađana Perunović
Ažurirano: 10.11.2019. 12:20h

Slađana Perunović je zauzela 12. mjesto, dok je Miloš Dragović bio 20. na atletskom Balkanskom prvenstvu u krosu u Beranama, u organizaciji Opštine Berane i Atletskog saveza Crne Gore.

U trci seniorki na 8.000 metara, Perunovićeva je ostvarila vrijeme od 32 minuta i 52 sekunde. Pobijedila je Ukrajinka Natalija Lehonkova sa rezultatom 27 minuta i 34 sekunde.

Dragović je trku seniora na 10.000 metara istrčao za 34 minuta i 13 sekundi. Najbrži je bio Izraelac Jitaj Abuhaj sa 20 minuta i 25 sekundi.

U trci juniora najbrži su bili Izraelac Guadia Adisu (19:13) i Ergun Sila z Turske (14:11), a kod mlađih seniora Elzan Bibić iz Srbije (23:57) i Turkinja Atalaj Bahar (21:02).

Najviše medalja na takmičenju osvojila je reprezentacija Ukrajine (11), ispred Turske i Rumunije sa po pet odličja.

Na šampionat u Beranama nastupilo je oko 200 takmičara iz 15 država članica Balkanske atletske federacije.