Radu trofej, Lovćen sa najviše šampiona

335 pregleda 0 komentar(a)
Kik boks, Foto: KSCG

Podgorički klub Rad osvojio je prvo mjesto u generalnom plasmanu, dok je Lovćen imao najviše zlatnih medalja na prvenstvu Crne Gore u kik boksu za kadete, juniore i seniore koje je održano u Podgorici.

Rad je trofej osvojio sa 34 boda, a nastup je završio sa šest zlatnih sedam srebrnih i dvije bronzane medalje.

Drugoplasirani Lovćen imao je sedam zlatnih i dva srebrna odličja, odnosno 25 bodova, dok je rožajski Univerzum bio treći sa 17 bodova, odnosno dvije zlatne, tri srebrne i pet bronzanih medalja.

Turnir je obilježio član Lovćena Ilija Perović sa dvije zlatne medalje. On je u kadetskoj konkurenciji bio zlatni u disciplini kik lajt (do 52 kilograma), dok je kao junior slavio u disciplini lou kik (do 51 kilograma).

Kako je saopšteno iz Kik boks saveza Crne Gore, nastupilo je oko 80 takmičara iz 11 klubova, u muškoj i ženskoj konkurenciji, u disciplinama lou kik i kik lajt.

Redosljed najuspješnijih klubova na šampionatu Crne Gore.

1. Rad - 34 boda (6 zlata, 7 srebra, 2 bronze)