Rekordno slavlje Hamiltona, pogledajte kako je Fetel udario Ferstapena

4288 pregleda 0 komentar(a)
Fetel i Ferstapen, Foto: JOHN SIBLEY
Ažurirano: 14.07.2019. 17:03h

Uzbudljiv sportski dan na Ostrvu - finale Vimbldona i VN Britanije u Formuli 1 u isto vrijeme.

Luis Hamilton (Mercedes) je ponovo slavio na domaćem terenu, rekordni šesti put, ispred klupskog druga Valterija Botasa i Šarla Leklera iz Ferarija.

Hamilton je ostvario 80. pobjedu u karijeri, a sedmu u sezoni. On je osvojio i dodatni bod za najbrži krug trke, što je bio i rekord staze. Trku je završio za sat, 21 minut, 08,452 sekunde.

Botas je zaostao 24,928, a Lekler 30,117 sekundi.

Hamilton je uvećao prednost u generalnom poretku - ima 223 boda, 39- više od Botasa.

Šampionat Formule 1 nastavlja se trkom za Veliku nagradu Njemačke 28. jula.

Dosta je uzbuđenja je bilo na stazi, a posebno u 37. krugu, kada se dogodio neobičan incident.

Sebastijan Fetel je u svom Ferariju bio iza Maksa Ferstapena u Red Bulu i odjednom ga udario, neposredno nakon što ga je Holanđanin pretekao.

Neobjašnjiv potez Fetela, zbog koga je kažnjen sa deset sekundi...