Partizan bolji od Zvezde, Drinčić opet junak

Sada već bivši crnogorski reprezentativac riješio veliki derbi pogotkom u 76. minutu
59 pregleda 9 komentar(a)
Petar Grbić, Partizan - Zvezda, Foto: Betaphoto
Ažurirano: 18.10.2014. 19:20h

Partizan je pobijedio Crvenu zvezdu u "vječitom derbiju", stvorio razliku od četiri boda na tabeli (uz meč manje) i za mnoge već napravio veliki korak ka tituli prvaka Srbije.

"Crno-bijeli" su u Humskoj savladali velikog protivnika sa 1:0, a jedini gol na meču je postigao Nikola Drinčić. Sada već bivši crnogorski reprezentativac je iz slobodnog udarca s 20 metara opalio po lopti koja je prevarila golmana Predraga Rajkovića...

Derbi je u nekoliko navrata prekidan zbog bakljade navijača oba tima, a i nije bio nezanimljiv kao neki prethodni.

Najbolje šanse za Partizan promašio je Petar Škuletić, kao i Branko Ilić, dok je Zvezda kod 0:0 imala dvije perfektne preko najmlađeg prvotimca Luke Jovića.

Ipak, na kraju je presudio prekid, najjače Drinčićevo oružje, pa će Partizan, ako u odloženom meču savlada OFK Beograd, pobjeći "crveno-bijelima" na plus sedam.

Savo Pavićević i Vladimir Volkov su odigrali 90 minuta na stadionu JNA, dok je Petar Grbić zamijenjen u 56. minutu.