Prvi poraz Jadrana: Novljani pali u posljednjoj četvrtini protiv Juga

1 komentar(a)
Primorac - Jadran vaterpolo Marko Petković, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 26.10.2018. 19:24h

Vaterpolisti Jadran Carina upisali su prvi poraz u regionalnoj ligi, i to od apsolutnog vladara i trostrukog uzastopnog prvaka na Jadranu.

Novljani su na svom bazenu poraženi od Juga 14:7, u meču trećeg kola A1 lige.

Dubrovčani su stigli do drugog trijumfa i izjednačili se bodovno sa crnogorskim šampionom.

Jug je vodio od početka do kraja, ali je pitanje pobjednika riješio tek u posljednjoj četvrtini. Prije toga, gosti su krenuli sigurno, poveli 3:0, i tri gola prednosti su čuvali do 7:4.

Golovima Vlada Popadića i Filipa Gardaševića, izabranici Vladimira Gojkovića su prišli na 6:7, na dva minuta prije kraja treće dionice.

To je, međutim, bilo sve od Jadrana, jer je Jug serijom 3:0 stigao do nedostižnih 10:6, a onda je sa nova četiri uzastopna gola, nakon što je za domaće pogodio Dušan Banićević, na kraju upisao ubjedljivu pobjedu...

Jadran u narednom kolu, 10. novembra, igra novi derbi, u Zagrebu protiv Mladosti, koja je jedina do sada porazila Jug.

Jadran Carine – Jug 7:14 (1:3, 2:3, 3:1, 1:7)

Igalo - Bazen Instituta "Simo Milošević". Sudije: Mišković (Crna Gora), Putniković (Srbija). Igrač više: Jadran Carine 11 (6), Jug 10 (3). Peterci: Jug 1 (1).

Jadran Carine: Kandić (četiri odbrane), Brkić, Popadić 1, Obradović, Baničević 2, D. Radović, Mijušković, F. Gardašević 2, M. Gardašević, Spajić, Drašković 1, Petković 2, Tešanović (četiri odbrane), Vučurović.

Jug: Popadić (11 odbrana), Macan, Fatović 4, Lončar 1, Joković 2, Stahor, Lozina 3, Merkulov, Tomasović 1, Kržić 1, Benić, Papanastasiju, Vukojević 1, Žuvela.