Ovo niko nije očekivao: Crna Gora nemoćna protiv Slovenije, težak poraz na otvaranju

Crna Gora u nedjelju igra sa Angolom

44499 pregleda 123 komentar(a)
Ažurirano: 03.12.2021. 22:56h
Završeno
22:04h

Znalo se da Crna Gora nije snažna kao nekad, da nije bolja od Slovenije, da je moguć poraz na startu šampionata svijeta, ali da će poraz biti tako ubjedljiv i da će „lavice“ biti tako nemoćne – nije moglo ni da se pretpostavi.

Crna Gora je izgubila od Slovenije 28:18 u neravnopravnom duelu prvog kola grupe A.

Ništa nije bilo na mjestu, ništa nije funkcionisalo, problemi su bili očigledni u obje faze igre.

Djevojke Bojane Popović su vodile na početku 4:3, zatim su ušle u seriju promašaja, skoro 15 minuta nisu dale gol, a Slovenke, koje je Dragan Adžić dobro pripremio, na krilima dobre odbrane i golmanke Amre Pandžić dobile i sigurnost i raznovrsnost u napadu. Preokrenule su, a onda i povećavale prednost koja je iznosila i 12 razlike.

Crna Gora je skoro cijeli meč odigrala bez klasičnih bekova (povrijeđene su Jauković i Despotović), sa dva plejmejkera (Grbić, Pletikosić) i dvije pivotmenke (Ramusović, Brnović), Malović je bila na klupi, a Premović vezala minute samo u finišu – za takvu postavu Slovenija se i spremala, prekinuta je veza sa crtom i krilima, napad je bio potpuno bezopasan.

U odbrani je bilo mnogo propusta, Slovenija je pogađala iz svih pozicija...

Itana Grbić je postigla šest golova iz 14 šuteva, a Jovanka Radičević sedam (pet iz sedmeraca), sve ostale zajedno - pet.

Ana Gros je upisala šest za Sloveniju, a Pandžić sa 13 odbrana dobila status igračice meča.

Crna Gora u nedjelju igra sa Angolom.

22:00h

Kraj - Crna Gora je poražena 28:18 od Slovenije.

21:58h

Radičević iz sedmerca - 28:18, posljednji minut.

21:53h

Anja Koren Varagić se prošetala kroz odbranu - 28:17.

21:50h

Prvi gol Dijane Mugoše - 27:16, pa Sanje Premović - 27:17 sa igračicom više.

21:47h

27:15 - 51. minut. Znalo se da Crna Gora može da ima problema, da je Slovenija trenutno možda i bolja, ali ovako težak poraz - niko nije očekivao.

21:40h

Radičević za 25:15, ali na drugoj strani sedmerac, isključenje Premović i gol Stanko 26:15.

21:37h

24:14, Stanko pogađa, pa Zulić sa devet metara, 11 razlike za Sloveniju - 25:14.

21:36h

23:14 - Radičević iz sedmerca, nakon isključenja Gros.

21:33h

Šest golova Itane Grbić, 22:13. Beganović na drugoj strani, 23:13.

21:32h

Deset razlika - 22:12, 40. minut. Nina Zulić.

21:31h

21:12 - Tija Gomilar Zikero sa krila.

21:30h

20:12 - Crna Gora sa igračicom manje.

21:27h

"Puca" i odbrana, Nina Zulić iz prodora, a na drugoj strani Itana Grbić stiže do petog gola - 19:12.

21:26h

Propušten napad sa igračicom više, Pandžić je odbranila šut Ivone Pavićević.

21:25h

18:11 - Radičević iz sedmerca koji je izborila Grbić.

21:24h

Ponovo Slovenke raznovrsne u napadu, saradnja sa pivotom i gol Ljepoje, 18:10.

21:23h

17:9 - treći gol Grbić, uz mnogo sreće.

21:22h

Počelo je 2. poluvrijeme i odmah gol Slovenije, maksimalnih plus devet - 17:8.

21:06h

Crna Gora gubi od Slovenije 16:8 na poluvremenu meča prvog kola grupe A.

"Lavice" su vodile 4:3, a onda narednih 14 minuta i 49 sekundi nisu dale gol - branila je sjajno Pandžić, napad je bio prilično mlak, a odbrana Slovenki, koju je Dragan Adžić očigledno dobro pripremio, bila čvrsta i agresivna da ne dozvoli saradnju bekova sa krilnim igračicama i pivotkinjama, znajući da Crna Gora nema moćne šutere.

Na drugoj strani, raznovrsno je Slovenija igrala u napadu, osam igračica se upisalo u strijelce.