Crna Gora oduvala Angolu, samo čudo ostavlja „lavice” bez glavne faze

Tim Bojane Popović slavio 30:20 i praktično osigurao jednu od prve tri pozicije u grupi A. Trebalo bi da se dogodi čudo da ne prođe - da Angola u posljednjem kolu dobije Sloveniju tačno 10 razlike, i to 31:21 ili ubjedljivije, a da "lavice" izgube od Francuske

57327 pregleda 23 komentar(a)
Tanja Ašanin na večerašnjoj utakmici, Foto: IHF
Ažurirano: 05.12.2021. 23:35h
Završeno
22:12h

Kada je bilo najvažnije, nove „lavice” su pokazale da su dostojne nasljednice zlatne generacije. Predvođene jedinim njenim preostalim članovima, sjajnom Marinom Rajčić na golu i letećom kapitenkom Jovankom Radičević, mlade snage Bojane Popović su „samljele” neugodnu Angolu, slavile 30:20 i praktično osigurale plasman u glavnu fazu 25. Svjetskog prvenstva.

Poslije ubjedljivog poraza od Slovenije (28:18), mnogi timovi bi klonuli i izgubili kompas. Ne i Crna Gora, koja je pokazala karakter u teškom trenutku i od starta dominirale protiv šampiona Afrike.

Rajčićeva je blistala na početku i sa pet odbrana omogućila svom timu sa povede 4:0. Angola je prišla na 4:3, ali je Tanja Ašanin sjajno debitovala na velikim takmičenjima i sa dva gola za minut vratila plus četiri (7:3).

Afrikanke su u finišu poluvremena stigle na minus dva, ali je pitanje pobjednika praktično riješeno na startu nastavka, kada je Crna Gora otišla na plus šest (17:11).

Suparnik je nakratko zaprijetio, dva puta prišao na minus tri, a onda je krenula serija - Angola je previše rizikovala, napadala bez golmanke, a Radičevićeva to kažnjavala i često tresla praznu mrežu, da bi Matea Pletikosić sa dva vezana gola prvi put donijela željenih plus 10 (28:18) u 57. minutu.

Na kraju je bila ista razlika, pa sada samo čudo može da pošalje Crnu Goru u Kup predsjednika, tj. borbu za plasman od 25. do 32. mjesta - da Angola u utorak od 18 časova savlada Sloveniju tačno 10 razlike, i to 31:21 ili ubjedljivije, a da „lavice” izgube od Francuske.

Ako bi bilo 30.20 za Angolu, situacija bi postala krajnje čudna, jer bi onda odlučivalo ko je manje izgubio od Francuske. Slovenija je danas poražena 29:18, Crna Gora bi dakle mogla da izgubi 10 ili manje, odnosno 11, ali samo ako bude 30:19 ili više...

CRNA GORA - ANGOLA 30:20 (11:9)

Granoljers - Palata sportova. Gledalaca: 1.310. Sudije: Garsija i Paolantoni (Argentina). Sedmerci: Crna Gora 4 (4), Angola 4 (4). Isključenja: Crna Gora 4, Angola 6 minuta. Crveni karton: Mađado (Angola) u 31. minutu.

Crna Gora: RAJČIĆ 1 (11 odbrana), Babović, RADIČEVIĆ 12 (4), PLETIKOSIĆ 5, Mugoša 1, Popović, Ujkić, Ašanin 2, MALOVIĆ, Ćorović, Premović 1, BRNOVIĆ 2, Ramusović 2, PAVIĆEVIĆ 2, GRBIĆ 3, Vukčević.

Angola: ALBERTO (dvije odbrane), Souza (devet odbrana), Elijane Paulo, Nenganga, KIZELETE, MAŠADO, ELENA PAULO 1, KASOMA 3, Mario, Fonseka 4, DOMBAŠE 2, PASKOAL, Pemba 2, Venansio 2, Maseu, Gijalo 6 (4).

Izmjena: 23:35h
21:56h

Crna Gora je slavila 30:20 i praktično osigurala plasman u glavnu fazu.

Trebalo bi da se dogodi čudo da ne prođe - da Angola u posljednjem kolu dobije Sloveniju tačno 10 razlike, i to 31:21 ili ubjedljivije, a da "lavice" izgube od Francuske.

Izmjena: 22:20h
21:55h

Fonseka smanjuje na 29:20.

21:55h

Radičević daje 11. gol za 29:19 na 105 sekundi do kraja.

21:54h

Gijalo smanjuje na 28:19 na nepuna tri minuta do kraja.

21:53h

Opet Pletikosić za sanjanih plus 10 - 28:18.

21:51h

Pletikosić opet prolazi - 27:18 na nepunih šest minuta do kraja.

21:49h

Dombaše prekida seriju „lavica” i smanjuje na 26:18.

21:47h

Opet Radičević pogađa praznu mrežu za 26:17.

21:46h

Matei Pletikosić je priznat gol nakon video provjere za 25:17. Manje od devet minuta do kraja, Crna Gora množe i do 10 razlike, čime bi obezbijedila glavnu fazu kolo prije kraja.

21:44h

Kasoma smanjuje, ali perfektna akcija za 24:17 nakon cepelina i "kokice" Itane Grbić.

21:43h

Radičević daje deveti gol, ponovo iz kontre, za rekordnih plus sedam (23:16). Do kraja 11 minuta.

21:41h

Nova maestralna asistencija Grbićeve, koristi je Ema Ramusović za 22:16. Treći, posljednji tajm-aut za Angolu na manje od 12 minuta do kraja.

21:39h

Angola rizikuje sa napadima bez golmanke, Rajčićeva brani, a Radičevićeva pogađa praznu mrežu za 21:16.

21:38h

Fonseka smanjuje na 20:16 nakon odbrane Rajčićeve.

21:36h

Prvo pogodak Itane Grbić, zatim nova kontra za Crnu Goru i prvi gol Dijane Mugoše - 20:15 u 44. minutu.

21:35h

Sanja Premović pogađa sa nezgodne strane, ali Angola iz brzog centra odmah uzvraća - 18:15.

21:32h

Gijalo opet koristi sedmerac, a zatim Ramusović gubi loptu i Pemba pogađa prazan gol za 17:13. Venansio nastavlja seriju, sada je samo tri razlike (17:14). Tajm-aut za Bojanu Popović.

21:30h

Opet je plus šest, opet iz kontre Radičević. Njen sedmi gol za 17:11.

21:29h

Rajčić sjajno brani zicer, lopta se odbija direktno u ruke Jovanki Radičević u kontri, a ona to ne griješi - 16:10 u 38. minutu.