Ako prirede senzaciju i savladaju tim Olivijea Krumbolca, izabranice Bojane Popović bi glavnu fazu počele sa dva boda

Ema Ramusović na večerašnjem meču, Foto: IHF
Ažurirano: 07.12.2021. 23:08h
Završeno
21:58h

Izvanredna igra nije nagrađena - rukometašice Crne Gore na zatvaranju grupe A poražene su od Francuske 24:19.

"Lavice" su pružile sjajan otpor, Marina Rajčić je blistala, ali je za senzaciju falila bolja igra u napadu.

Nikome se, međutim, ništa ne može zamjeriti, jer je Francuska olimpijski šampion, a tim Bojane Popović ima deficit na bekovskim pozicijama, izostankom Đurđine Jauković i Jelene Despotović.

Crna Gora je dugo prijetila, na minus jedan u završnici imala nekoliko napada, ali je greškama omogućila Francuskinjama da iz kontri otkloni sve dileme.

Možda bi sve drugačije bilo da Tatjana Brnović nije isključena u finišu 1. poluvremena, kada je pogodila za 12:12. Vraćala se sredinom terena, zbog čega je dobila dvominutnu suspenziju, ali je aplaudirala arbitrima i dobila crveni karton zbog nesportskog ponašanja.

"Lavice" u glavnu fazu ne prenose ni bod, a po planu bi u četvrtak trebalo da se sastanu sa Srbijom, koja je u duelu za 1. mjesto u grupi B ubjedljivo poražena od Rusije (32:22).

FRANCUSKA - CRNA GORA 24:19 (12:12)

Granoljers - Palata sportova. Gledalaca: 2.481. Sudije: Belhiri i Hamidi (Alžir). Sedmerci: Francuska 3 (2), Crna Gora 3 (3). Isključenja: Francuska 4, Crna Gora 10 minuta. Crveni karton: Brnović (Crna Gora) u 30. minutu.

Francuska: GLOZE (šest odbrana), Darlo (pet odbrana), Nokandi 2, TUBLAN, Valentini 1, Pino, LASURS 6, ZADI 5, Nijakate, Aanda, SERSIJEN-UGOLAN, Horaček 2 (2), EDVIŽ 2, Fopa 1, NZE MINKO 2, Granije 3.

Crna Gora: RAJČIĆ (16 odbrana), Babović, RADIČEVIĆ 7 (3), PLETIKOSIĆ 1, Mugoša, Popović, Ujkić, AŠANIN, Malović, Ćorović, Premović, BRNOVIĆ 3, Ramusović 1, PAVIĆEVIĆ 4, GRBIĆ 3, Vukčević.

Izmjena: 23:08h
21:58h

Meč je završen, Francuska je slavila 24:19.

21:56h

Muke u napadu, igračice su umorne, ali je Itana Grbić izmislila gol za 23:19.

21:53h

Matea Pletikosić daje prvi gol, ali Horaček iz penala vraća plus četiri (22:18), a Lasurs iz nove kontre donosi rekordnih plus pet. Marina Rajčić sprečava da bude i plus šest.

21:50h

Nova kontra, gol Granije za 21:17 i isključenje Dijane Mugoše na manje od šest minuta do kraja. Čudo izmiče...

21:49h

Nokandi pogađa za 19:17, Rajčićeva opet brani, ali se lopta odbija do Granije, koja pogađa za 20:17 na nepunih sedam minuta do kraja.

21:46h

Itana Grbić bombom smanjuje na 18:17 na devet minuta do kraja. Odmah je i osvojena lopta, ali u novom napadu za izjednačenje Grbićeva gubi loptu. Tajm-aut za Olivijea Krumbolca.

Itana Grbić
21:44h

Zadi pronalazi rupu u odbrani i pogađa za 18:16 na malo manje od 11 minuta do kraja. Francuska je bila devet minuta bez gola.

21:43h

Marina Rajčić opet sjajna, ali je problem što je Ema Ramusović dva minuta van terena.

21:41h

Sjajan gol Jovanke Radičević sa igračicom više za 17:16 na 13 minuta do kraja.

21:39h

Tajm-aut Bojane Popović u 47. minutu. Crna Gora igra sjajno u pozicionoj odbrani, ali ne smije da griješi u napadu, jer otvara kontre rivalu. Ako to uspije, remi ili pobjeda neće biti daleko.

21:36h

Kakav gol Ivone Pavićević iz kontre iz gotovo nemoguće pozicije. Sada je 17:15.

21:33h

Itana Grbić je šutnula iz neizgrađene pozicije, Francuska to opet kažnjava iz kontre, ovog puta Edviž - 17:14, 41. minut.

21:32h

Ema Ramusović smanjuje na 16:14.

21:30h

U igri je Đurđina Malović, a na desnom beku još jedna kljevakinja, Sanja Premović. Odmarala je Matea Pletikosić, ali se vratila, da bi Itana Grbić prekinula post dug preko devet minuta i smanjila na 16:13.

21:29h

Razlika bi bila i mnogo veća, ali je Marina Rajčić fenomenalna.

21:28h

Još jednom kažnjeno loše vraćanje, Lasurs povećava na 16:12.

21:27h

Poleta Fopa pogađa i prvi put donosi Francuskoj plus tri - 15:12 u 35. minutu.

21:24h

Francuska koristi brojčanu prednost i odlazi na plus dva - 14:12. Marina Rajčić brani još jedan zicer!

21:05h

Kombinacija pivotkinja, Tatjana Brnović na asistenciju Eme Ramusović pogađa za 12:12, ali onda dobija crveni karton, jer ju je lopta pogodila prije izvođenja.

Pitanje je da li je to bilo i za dva minuta, a onda su alžirski arbitri zbog prigovora odmah poslali na tribine rukometašice Budućnost Bemaxa, pa će Crna Gora imati igračicu manje četiri minuta. Aplaudirala je sudijama, što je procijenjeno kao nesportsko ponašanje, a kazna za to je crveni karton.

Marina Rajčić savršeno poluvrijeme završava devetom odbranom, tj. osmim zaustavljenim zicerom.