Dobar otpor "lavova", ali Danska je prejaka

Naši rukometaši poraženi 30:21 u prvom meču na EP, u subotu je rival Sjeverna Makedonija

36868 pregleda 129 reakcija 29 komentar(a)
Ažurirano: 13.01.2022. 23:21h
Završeno
22:00h

Crnogorski rukometaši nisu razočarali na premijeri, vjerovatno su u ovom momentu dali i više od realnih mogućnosti protiv velikog favorita Danske.

Poraz je ubjedljiv, minus devet (30:21), ali teško da postoji nešto za čime bi "lavovi" mogli da žale poslije prve utakmice na Evropskom prvenstvu. Jer, pored svih problema koje imaju oko sastava, večeras se u Debrecinu "pojavio" Radojica Čepić, igrao je i Vasilije Kaluđerović, šansu je na golu dobio i Nikola Matović...

Možda jedino za promašenim sedmercima u prvom poluvremenu (pogodili su jedan od četiri) ili napadom na minus pet desetak minuta prije kraja kada su kod rezultata 23:18 mogli da makar nakratko unesu neizvjesnost.

Kada su tu šansu propustili, izabranici Draška Mrvaljevića više nisu mogli da uhvate rivala koji je na kraju imao velikih devet golova prednosti.

Branko Vujović je predvodio naš tim sa sedam golova, Mirko Radović je upisao četiri, na drugoj strani je 10 puta pogodio Mikel Hansen.

Nova šansa za oslabljenu crnogorsku ekipu je u subotu - rival od 18 sati je Sjeverna Makedonija, koja je danas poražena od Slovenije (27:25).

DANSKA - CRNA GORA 30:21 (18:10)

Debrecin - Dvorana "Feniks". Gledalaca: 2.142. Sudije: Štefan i Štark (Rumunija). Sedmerci: Danska 7 (6), Crna Gora 5 (2). Isključenja: Danska 8, Crna Gora 10 minuta.

Danska: N. Landin Jakobsen (pet odbrana i dva sedmerca), Meler (jedna odbrana), M. Landin-Jakobsen 1, Jakobsen 2, Lauge 3, Jensen 3, Svan 3, Melgard, Mensa-Larsen 1, M. Hansen 10 (6), J. Hansen, Anderson, Holm 1, Gidsel 5, Hald 1.

Crna Gora: Matović (dvije odbrane), Mijušković, N. Simić (tri odbrane), F. Vujović, Lazović, Čepić 2 (1), B. Vujović 7, Radović 4, M. Vujović 3 (1), Kaluđerović 1, Ševaljević, B. Simić, Lasica, Vujačić 1, Anđelić 1, Grbović 2.

Izmjena: 23:21h
21:57h

Završen je meč u Debrecinu - Crna Gora je na startu Evropskog prvenstva poražena od favorita Danske rezultatom 30:21.

21:54h

Brza dva gola Danaca - 29:21. Još dva i po minuta do kraja.

21:53h

Serija 3:0 naše selekcije, sada se upisao i Radović - 27:21.

21:51h

Grbović je pogodio za 27:19, a Vujačić za 27:20.

21:51h

Danska prvi put ima devet golova prednosti - 27:18. Ne tako davno je bilo 23:18, "lavovi" su imali i napad da smanje na četiri razlike.

21:50h

Danska opet bježi na komotnih osam golova razlike poslije pogotka Hansena - 26:18.

21:46h

Umjesto da smanje na minus četiri, "lavovi" su dozvolili dva laka pogotka Danske - 25:18 vodi favorit.

21:45h

Kontranapad Branka Vujovića i novi gol naše selekcije - sada je 23:18.

21:42h

Mirko Radović se upisao još jednom, i to u napadu s igračem manje - Crna Gora ima šest golova minusa (23:17).

21:40h

Mladi Kaluđerović je matirao Landina - 22:16.

21:38h

Branko Vujović je zatresao mrežu za 22:15.

21:38h

Kao i na kraju prvog poluvremena, i sada je osam golova minusa - 22:14.

21:35h

Opet je plus sedam za Dance - Gidsel je pogodio za 21:14.

21:34h

Matović je odbranio penal Hansenu, ostalo je 20:14.

21:32h

Mirko Radović nije pogriješio s pozicije krila, Miloš Vujović je kasnije rutinski zatresao praznu mrežu - 20:14 vodi Danska.