„Lavovi” od zlata, Simić je svjetsko čudo!!!

Nestvaran rezultat, Crna Gora savladala Sloveniju 33:32 i izborila plasman u glavnu fazu 15. Evropskog prvenstva

86064 pregleda 6333 reakcija 210 komentar(a)
Nemanja Grbović na večerašnjem meču, Foto: Reuters
Ažurirano: 17.01.2022. 21:44h
Završeno
19:34h

Kakvo čudo u Debrecinu! Ranjena Crna Gora, bez tri beka koja su odsutna zbog korone, bez Mirka Radovića koji se povrijedio protiv Sjeverne Makedonije, savladala je jednu od najboljih selekcija u Evropi, ekipu koja je prije dvije godine igrala polufinale, Sloveniju (33:32) i izborila plasman u glavnu fazu 15. Evropskog prvenstva!!!

"Lavovi" su više puta gubili četiri razlike, ali su opet na veliko srce i nestvaran karakter stigli do pobjede, najveće u istoriji našeg muškog rukometa.

Nagrada je prava - Zoran Roganović i njegovi ratnici sele u Budmipeštu, gdje će igrati još četiri velika meča, vjerovatno protiv Francuske, Hrvatske, Islanda, možda i Mađarske ili Holandije...

U heroja je opet izrastao Nebojša Simić, koji je bio loš u 1. poluvremenu, ustupio mjesto Nikoli Matoviću, ali kada se vratio pokazao da je svjetska klasa.

U finišu je odbranio tri sedmerca i nekoliko zicera, ali su heroji svi - od nevjerovatnog Branka Vujovića, koji je dao osam golova i ko zna koliko asistencija, Nemanje Grbovića, 19-godišnjeg Radojice Čepića, koji je preuzimao odgovornost kada je bilo najteže, Boža Anđelića, Miloša Vujovića, ratnika u odbrani Vuka Lazovića, Nebojše Simovića, Rista Vujačića.

Crna Gora - Slovenija

I, naravno, Zorana Roganovića i Draška Mrvaljevića, koji su ubijedili ove momke da vrijede i koji su imali petlju da u najtežim trenucima igraju napade sedam na šest.

I ovo nije kraj, jer ovi momci mogu mnogo i u glavnoj fazi. Miloš Božović, Stevan Vujović i Stefan Čavor bi mogli da se vrate nakon koronavirusa, a ostaje da se vidi ko bi mogao da bue pozvan umjesto povrihjeđenog Mirka Radovića. Logičan izbor je Fahrudin Melić...

CRNA GORA - SLOVENIJA 33:32 (16:19)

Debrecin - Dvorana „Feniks”. Gledalaca: 1.203. Sudije: Kurtagić i Vetervik (Švedska). Sedmerci: Crna Gora 4 (3), Slovenija 6 (3). Isključenja: Crna Gora 14, Slovenija 10 minuta. Crveni karton: Simović (Crna Gora) u 49. minutu (3X2).

Crna Gora: Matović (tri odbrane), Mijušković, N. SIMIĆ (tri odbrane i tri sedmerca), F. Vujović 1, LAZOVIĆ, ČEPIĆ 4, B. VUJOVIĆ 9, M. VUJOVIĆ 5 (3), Kaluđerović, Simović, Ševaljević 1, B. Simić, LASICA, Vujačić, ANĐELIĆ 5, Grbović 8.

Slovenija: BAZNIK (jedna odbrana), Kastelic 2 (devet odbrana), SKUBE 2, BLAGOTINŠEK 4, Henigman, MARGUČ 4, Janc, DOLENEC 6 (3), Poteko 1, CEHTE 1, KODRIN 6, Zarabec, Sokolić 1, MAKUC 3, MAČKOVŠEK 2, Suholežnik.

Izmjena: 21:44h
19:33h

Simić brani i šut Makuca na 20 sekundi do kraja, pobjedaaaaaaaa!!!!!

19:32h

Božo Anđelić je izigrao Slovence, Miloš Vujović je bio na ziceru, ali je Roganović tražio tajm-aut na 41 sekundu do kraja.

19:31h

Simić opet brani sedmerac, to je to!!!!!

19:31h

Grbović je pogodio minut i po prije kraja, sedmerac za Slovence 25 sekundi kasnije.

19:29h

Suđen je pasivan napad, Jure Dolenec iz cepelina izjednačuje na nešto preko dva minuta do kraja.

19:29h

Makuc je brzo iznudio sedmerac, a onda ga nije iskoristio. Simić opet čini čuda!!!

19:27h

Tajm-aut Slovenije na tri minuta i osam sekundi do kraja, Crna Gora još vodi 32:31.

19:27h

Lasica ne koristi novi zicer, ovo je bilo za glavnu fazu.

19:25h

Ukrali smo loptu, Miloš Vujović pogađa prazan gol za 32:31 na 4,25 do kraja!

19:24h

Čepić je iznudio isključenje Henigmana i sedmerac. Miloš Vujović opet dobija šansu i pogađa na pet minuta do kraja za 31:31.

19:22h

Makuc vraća prednost Sloveniji, Roganović rizikuje i opet ide 7 na 6. Tajm-aut na manje od šest minuta do kraja.

19:21h

Čepić opet pogađa! Sada su "lavovi" kompletni i na manje od sedam minuta do kraja imaju rezultat za glavnu fazu - 30:30.

19:20h

Simić ga vadi i brani penal Dolenecu u 53. minutu. Ostaje minus jedan!

19:19h

Miloš Vujović ne koristi sedmerac, nije bio trenutak za ovakav šut krila Fuhse Berlina.

19:17h

Zabuna u Debrecinu. Branko Vujović je izjednačio, ali je ostao da leži. Slovenci su na trenutak stali, ali su dodali loptu Kodrinu, koji je iznudio sedmerac i isključenje Lasice. Dolenec ga koristi i vraća prednost (30:29).

19:16h

Bravo Čepiću! Najmlađi preuzima odgovornost i donosi izjednačenje 10 minuta prije kraja. Kodrin vraća prednost Sloveniji (29:28).

19:15h

Nebojša Simić konačno upisuje drugu odbranu, i to majstorsku. Možda nam ovo da krila.