Još jedan istorijski podvig "lavova": Crna Gora nadigrala Hrvatsku u Budimpešti

Crnogorski rukometaši slavili rezultatom 32:26

109190 pregleda 3409 reakcija 194 komentar(a)
Ažurirano: 20.01.2022. 17:41h
Završeno
17:01h

Velika pobjeda naše selekcije, jedna od najvećih ikada - savladali su Hrvatsku i najavili da su spremni da se bore za put u završnicu na Evropskom prvenstvu.

"Lavovi" su slavili 32:26, to im je treći trijumf na ovom takmičenju. I to kakav trijumf!

Sve je u ovom meču bilo u znaku izabranika Zorana Roganovića, koji su prednost stvarali u prvom poluvremenu (nakon 30 minuta je bilo 15:9), a u nastavku je bez problema održavali.

Sofascore

Ponovo je na golu briljirao Nebojša Simić, koji je imao 15 odbrana, a u napadu rival nije znao šta ga je snašlo.

Branko i Miloš Vujović su postigli po sedam golova, Nemanja Grbović pet, a po četiri Stefan Čavor i Vasko Ševaljević.

Crna Gora sada ima dva boda u glavnoj fazi, a naredni protivnik je Holandija - u subotu u 15.30.

Izmjena: 17:28h
16:59h

Upisao se i Vasilije Kaluđerović, pa Čavor - 31:24. Sada je izvjesno da su "lavovi" upisali prvu pobjedu u glavnoj fazi.

16:59h

Šestz razlike ima Crna Gora na tri minuta prije kraja - 29:23.

16:58h

Četiri i po minuta prije kraja - Čavor je pogodio za 29:22.

16:57h

Šipić je pogodio za 28:22, prije toga je zicer sa crte promašio Grbović.

16:56h

Nova, 14. odbrana Simića, sada je zaustavio Cindrića.

16:55h

Sada je plus sedam, Hrvatska je smanjila na 28:21.

16:54h

28:20 - Čavor donosi ogromnih osam razlike našem timu. "Lavovi" grabe ka velikom trijumfu.

16:52h

Grbović je iskoristio zicer za 27:20 nakon što je Pešić odbranio šut Branka Vujovića. Potom je još jednu odbranu upisao Simić, ukupno 13.

16:50h

Branko Vujović se poigrava sa "kaubojima" - 26:20 na deset i po minuta prije kraja.

16:49h

Hrvati nemaju rješenja za naše bekove - Ševaljević je pogodio za 25:19, onda na drugoj strani Martinović za 25:20.

16:48h

Čupić je iskoristio sedmerac za 24:19.

16:46h

Sada se upisao i Grbović - 24:18 na 13 minuta prije kraja. Crna Gora ima sve na svojoj strani pred ulazak u finiš meča.

16:45h

Opet Branko Vujović, šesti gol za 23:18.

16:44h

Gadža je smanjio na 22:17, a Mandić na 22:18 sa dva igrača više.

16:43h

Projektil Branka Vujovića za 22:16. Alilović tu nije ništa mogao, a onda je Anđelić bio neoprezan i isključen je na dva minuta.

16:42h

Čupić je iz sedmerca smanjio na 21:16, isključen je Lasica.

16:41h

Simić je maestralnom odbranom otvorio kontranapad, Miloš Vujović je realizovao kontranapad za 21:15.

16:39h

Sada je 20:15, zatresao je mrežu Gadža.

16:37h

Lasica je sa krila donio novih plus šest - 20:14. "Lavovi" bez problema čuvaju sigurnu prednost.