Danska se namučila sa Islandom, Francuzi se uozbiljili nakon izjednačenja i rutinski savladali Holandiju

Francuska u finišu 1. i početkom 2. poluvremena serijom 7:0 povela 19:12, a išla i do plus 11, Danska slavila 28:24. U grupi 2 samo Španija ima maksimalan učinak

18938 pregleda 1 komentar(a)
Igo Deska slavi gol protiv Holandije, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.01.2022. 22:25h

Nakon 1. kola u grupi 1 glavne faze, na vrhu su dvije rukometne veselile - svjetski prvak Danska i olimpijski šampion Francuska.

Danci su se namučili sa Islandom, koji je pokazao da tri pobjede u grupi B nisu bile slučajne. "Ribari", koji su bili bez nekoliko važnih igrača zbog korone, držali su se do 24:22, ali poslije toga nisu dali gol šest minuta, što je favorit iskoristio da povede 27:22.

Na kraju je bilo 28:24, a igrač utakmice je bio Matijas Gidsel sa devet golova.

Francuska je savladala Holandiju 34:24 (15:12) i ima maksimalna četiri boda.

Rukometaši Gijoma Žila su dobro počeli meč, brzo napravili razliku, ali su se opustili, što su "lale" iskoristile da izjednače na 12:12 u 25. minutu.

To je bio signal za buđenje "eksperata", koje je sa nekoliko sjajnih odbrana pogurao Vensan Žerar.

U nastavku se pitanje pobjednika nije postavljalo, jer su Francuzi sa sedam vezanih golova poveli 19:12, a išli su i do plus 11.

Ovo je bio duel sljedećih rivala Crne Gore - meč sa Holandijom je u subotu od 15.30 časova, a sa Francuskom u ponedjeljak u 20.30.

U grupi 2 na 1. mjestu se osamila Španija, koja je savladala Njemačku 29:23. Njemci su tražili da se taj meč odloži zbog velikih problema sa sastavom tima, ali EHF nije mogao da im izađe u susret.

Istim rezultatom je završen i duel Švedske i Rusije, koja je doživjela prvi poraz na šampionatu.

Dva boda, osim Švedske, Rusije i Njemačke, imao i Norveška, koja je bila veoma ubjedljiva protiv Poljske (42:31).