Crna Gora ima talenat i potencijal, ali nivo i kvalitet kakav ima Francuska je daleko.

Radojica Čepić na meču sa Francuskom, Foto: Reuters
Ažurirano: 24.01.2022. 22:29h
Završeno
21:57h

Francuska je, ipak, druga rukometna dimenzija – „eksperti“, olimpijski šampioni i dominantna sila 21. vijeka, ubjedljivo su savladali Crnu Goru 36:27 u trećem meču 2. faze Evropskog prvenstva.

„Lavovi“ su se držali 20-ak minuta (11:11), a kada je rival pojačao odbranu i zatvorio bukvalno sve prilaze svom golu – bilo je jasno šta se sprema.

U finišu poluvremena Francuska je stekla četiri gola prednosti, a u nastavku iz napada u napad povećavala razliku, dok su crnogorski rukometaši izgubili energiju, defanzivni sistem i napadački ritam.

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore

Naš tim ima, međutim, ispred sebe još jednu veoma važnu utakmicu – u srijedu od 15 i 30 protiv Islanda, za treće mjesto u grupi.

Pobjeda bi donijela duel za peto mjesto u Evropi (osim ako desetkovana Holandija ne pobijedi Hrvatsku), što bi bio senzacionalan uspjeh selekcije, koja je plasmanom u 2. fazu već napravila najbolji rezultat u istoriji.

Francuska je, s druge strane, napravila korak ka polufinalu, ali će morati da navija za Crnu Goru u duelu sa Islandom, jer bi Islanđani pobjedom bili u boljoj poziciji - "ekspertima" bi u tom slučaju bio potreban makar bod protiv Danske, koja je već među četiri najbolja tima".

CRNA GORA - FRANCUSKA 27:36 (12:16)

Budimpešta - "MVM dom". Gledalaca: 4.582. Sudije: Kurtagić i Vetervik (Švedska). Sedmerci: Crna Gora 5 (3), Francuska (). Isključenja: Crna Gora 4, Francuska 6 minuta. Crveni karton: Ševaljević (Crna Gora) u 13, Žerar (Francuska) u 18. minutu.

Crna Gora: Matović (tri odbrane), SIMIĆ (12 odbrana), F. Vujović 1, Čavor 1, LAZOVIĆ 1, ČEPIĆ 3, B. VUJOVIĆ 5, M. VUJOVIĆ 7 (3), Kaluđerović 1, Simović 2, S. Vujović, ŠEVALJEVIĆ, Božović 1, LASICA 5, Vujačić, Grbović.

Francuska: ŽERAR (tri odbrane), Pardan (osam odbrana i dva sedmerca), LEN 4, Min 4, LAGARD, Ričardson 3, MEM 7, TURNA 4, KARABATIĆ 4, Grebij 2, Fabregas 1, DESKA, Port 2, Kunku 4, Monar 1, Konan.

Izmjena: 22:29h
21:50h

Konstantno je deset razlike, 34 gola su dali Francuzi.

21:48h

33:23 - gol Vuka Lazovića sa crte.

21:47h

Ovdje se sada samo broje golovi, pobjednik je poznat...

21:46h

21:31 - Branko Vujović sa deset metara, ali opet Francuzi u ranom napadu završavaju - 21:32.

21:43h

Matović umjesto Simića na golu.

21:42h

30:20 - Mem je probušio mrežu, a Pardan odbranio zicer Simoviću.

21:42h

Pardan je odbranio dva sedmerca zaredom, Branko Vujović ga je savladao iz odbijene lopte - 29:20.

21:40h

Deset razlike za Francusku - 29:19. Rezultat 15 minuta 2. poluvremena je 13:7 za Francusku.

21:37h

Dika Mem - 27:19, 11 golova za 12 minuta je dala Francuska.

21:36h

Tek drugi gol Branka Vujovića, 26:19.

21:36h

Odbrane Simića i Pardana, a zatim i gol Minea, potpuno je pukla odbrana Crne Gore posebno po desnoj strani - 26:18.

21:34h

Prelako, baš prelako, mnogo lakše nego u prvom dijelu - novi gol Francuske, čak deveti u drugom poluvremenu, 25:18.

Izmjena: 21:48h
21:34h

Osvojena lopta, Lasica je istrčao kontru - 24:18.

21:33h

Osam golova je primila Crna Gora za devet minuta igre u nastavku...

21:32h

24:17 - to je već ozbiljna prednost Francuske, Crna Gora je izgubila i napadački ritam i defanzivni sistem.

21:30h

Simić brani Memu, nije mogao Fabregasu, 16:22, a brzo vraća Simović - 17:22.

21:30h

Lete Francuzi - 21:15, smanjio je Kaluđerović, 21:16.

21:28h

19:15 Francuska. Mem je pogodio, kao i Miloš Vujović iz sedmerca, njegov sedmi gol.

21:26h

18:14 - Lasica se ubacio na crtu, pogodio, a Simić upisao prvu odbranu u nastavku.