Crna Gora izgubila od Islanda: "Lavovi" ostali bez snage i energije

Crna Gora izgubila 34:24

27181 pregleda 218 reakcija 79 komentar(a)
Završeno
16:55h

Rukometna reprezentacija Crne Gore izgubila je danas od Islanda 34:24 u posljednjem kolu druge faze Evropskog prvenstva.

Ovim porazom "lavovi" su izgubili šanse za treće mjesto u grupi, pa su završili učešće na šampionatu Evrope.

Crna Gora je nervozno ušla u meč, imala problema u napadu, za 12 minuta postigla dva pogotka, što su Islanđani koristili, stekli ubjedljivu prednost, a u finišu prvog dijela imali i deset golova prednosti - 17:7.

U nastavku su "lavovi" ušli sa boljom energijom, na krilima Miloša Vujovića prišli na pet golova zaostatka (21:16), ali su se "ribari" ponovo odlijepili i na kraju ubjedljivo slavili.

Crna Gora u najgorem slučaju takmičenje završava na 11. mjestu što je najbolji rezultat u istoriji crnogorskog rukometa. A konačan poredak biće poznat nakon utakmice Holandije i Hrvatske.

Crna Gora će biti u baražu za Svjetsko prvenstvo u grupi nosilaca, a žrijeb je u nedjelju.

Izmjena: 16:57h