Argentinski šok za Dansku, ex-YU 4/4

Rukometaši Argentine, Foto: Reuters
Ažurirano: 16.01.2015. 21:26h

Na Svjetskom prvenstvu u Švedskoj 2011. su šokirali domaćina i Slovačku, prije dvije godine nadvisili i Crnu Goru, ali ništa od toga ne može da se mjeri sa onim što su rukometaši Argentine uradili večeras u Dohi - „gaučosi” su izvukli bod protiv Danske!

Osvajač Panameričkog prvenstva je vodio 5:3, ali su Danci serijom 10:1 preokrenuli na 13:6.

Činilo se da je sve gotovo, jer je i u nastavku tri puta bilo plus šest, ali su posljednja tri gola postigli Sebastijan Simonet, Leonardo Kerin i Dijego Simonet 14 sekundi prije kraja za nestvarnih 24.24.

Vicešampion svijeta i Evrope je imao napad za pobjedu, ali je Fernando Garsija odbranio šut Mikela Hansena.

Sve četiri selekcije iz ex-YU su upisale pobjede. U grupi A, Slovenija se poigravala sa Čileom, dok su u B slavile Hrvatska, Makedonija i Bosna i Hercegovina.

"Kauboji” su se namučili sa Austrijom (32:30), Makedonci su iznenađujuće lako nadvisili Tunis (33:25), dok su „zmajevi” na poluvremenu gubili od Irana sa 16:12, ali su slavili sa 30:25.

U derbiju dana, Njemačka je opravdala specijalnu pozivnicu pobjedom nad Poljskom (29:26), a Island nije, jer je izgubio od Švedske sa čak 24:16.

Grupa A: Slovenija - Čile 36:23 (16:14), Španija - Bjelorusija 38:33 (21:17). Četvrtak: Katar - Brazil 28:23.

Subota: Bjelorusija - Slovenija (15), Brazil - Španija (15), Čile - Katar (17).

Grupa B: Hrvatska - Austrija 32:30 (16:13), Makedonija - Tunis 33:25 (18:14), BiH - Iran 30:25 (12:16).

Subota: Iran - Makedonija (17), Tunis - Hrvatska (17), Austrija - BiH (19).

Grupa C: Francuska - Češka 30:27 (16:9), Švedska - Island 24:16 (12:7), Alžir - Egipat 20:34 (9:17).

Grupa D: Danska - Argentina 24:24 (13:8), Poljska - Njemačka 26:29 (13:17), Rusija - Saudijska Arabija 27:17 (17:9).