Balkanski mentalitet

Hrvatska, koja je aktuelni evropski i svjetski vicešampion, do sredine drugog poluvremena je gubila, ali je ipak savladala Rumuniju (27:21, osam golova Manuela Štrleka), dok je Srbija u posljednjem minutu meča sa Alžirom spasavala pobjedu
79 pregleda 0 komentar(a)
Hrvatski rukometaši, Foto: REUTERS
Ažurirano: 14.01.2011. 23:42h

Već u 1. kolu 22. Svjetskog prvenstva za rukometaše vidjela se kolika je razlika u mentalitetu između skandinavskih i balkanskih ekipa.

Dok je Danska gazila Australiju do konačnih 47:12, dvije selekcije iz zemalja ex-YU su se mučile u mečevima u kojima su bile apsolutni favoriti. Hrvatska, koja je aktuelni evropski i svjetski vicešampion, do sredine drugog poluvremena je gubila od Rumunije, ali je ipak savladala Rumuniju (27:21, osam golova Manuela Štrleka), dok je Srbija u posljednjem minutu meča sa Alžirom spasavala pobjedu!

Na kraju su „orlovi” slavili sa 25:24, a bruku je spriječio Mojkovčanin Darko Stanić, koji je svojom 18. odbranom u posljednjem minutu sačuvao dva boda. Srbe je predvodio Marko Vujin sa šest golova, dok je najbolji igrač Alžiraca bio Mesud Berkus sa pogotkom više, ali je upravo njemu Stanić odbranio šut za izjednačenje.

Ostali favoriti su rutinski odradili posao - Francuska je lako savladala najbolju afričku selekciju, Tunis, sa 32:19, Španija je nadvisila Bahrein (33:22), dok je Njemačka bez mnogo problema izašla na kraj sa Egiptom (30:25).

Island, predvođen biserom Kila Aronom Palmarsonom (osam golova), u derbiju dana je pobijedio Mađarsku sa 32:26, dok se Poljska namučila sa neugodnom Slovačkom (35:33). Iznenađenje je priredila Argentina, koja je izvukla bod protiv najbolje azijske reprezentacije, Južne Koreje (25:25).

Grupa A: Francuska - Tunis 32:19 (15:9), Njemačka - Egipat 30:25 (15:12), Španija - Bahrein 33:22 (16:8).

Grupa B: Island - Mađarska 32:26 (14:11), Norveška - Japan 35:29 (18:13), Austrija - Brazil 34:24 (17:13). Danas: Mađarska - Norveška (16.30), Brazil - Island (21).

Grupa C: Hrvatska - Rumunija 27:21 (11:13), Danska - Australija 47:12 (21:8), Srbija - Alžir 25:24 (13:9). Danas: Japan - Australija (18.45).

Grupa D: Južna Koreja - Argentina 25:25 (14:11), Poljska - Slovačka 35:33 (15:17), Švedska - Čile 28:18. Danas: Kina - Južna Koreja (16.15), Slovačka - Švedska (18.15), Argentina - Poljska (20.15).