Budućnost izgubila drugi meč od Južne Koreje

168 pregleda 0 komentar(a)
Sanja Premović, Foto: Dejan Starčević
Ažurirano: 25.05.2018. 17:48h

Sezona je završena porazom - u drugom prijateljskom meču za manje od 48 sati, rukometašice Budućnosti su izgubile od Južne Koreje sa 32:28.

Rezultat, naravno, nije bio u prvom planu, zbog čega je Dragan Adžić odmarao Đurđinu Jauković, a dao je šansu svim mlađim rukometašicama. Najdominantnija azijska rukometna nacija, koja je u Podgoricu došla sa kombinovanim sastavom, to je iskoristila i osvetila se za poraz dva dana ranije (31:23).

Šansu je najbolje iskoristila Sanja Premović, koja će, kako sada stvari stoje, biti prvi desni bek naredne sezone. Beranka je 11 puta tresla mrežu, od toga četiri puta iz sedmeraca.

Osim nje, istakla se i kapitenka Milena Raičević sa sedam golova, a četiri puta je precizna bila Ivana Godeč. Kod Korejki su najbolje bile Sumin Čoi i Đihae Đung sa po osam pogodaka, dva manje je dala Hairim Song.

Po dogovoru dva stručna štaba, nakon standardnih 60 minuta je odigrano još 15. Adžić je koristio samo najmlađe igračice i posljednju akviziciju, 22-godišnju Tanju Ašanin, koja je dala prvi gol u dresu Budućnosti. Taj dio igre je dobila Koreja sa 8:6.

Budućnost - Južna Koreja 28:32 (11:11)

Podgorica - Dvorana „Verde“. Gledalaca: 150. Sudije: Ivanović i Vujisić (Podgorica). Sedmerci: Budućnost 5 (5), Južna Koreja 8 (6). Isključenja: Budućnost 14, Južna Koreja 16 minuta. Crveni karton: Pletikosić (Budućnost) u 33. minutu (3X2 minuta).

Budućnost: Zokebi de Paula, Marinović, Babović, Ujkić 1, Konatar 1, Jauković, Pletikosić, Ašanin, Laslo 1, Knežević, Godeč 4, Premović 11 (4), Bulatović 1, Pavićević, Vukčević 1, Raičević 7, Grbić, Novaković 1 (1).

Južna Koreja: S. Park, M. Park, Đu, Kim 1, Song 6, Gim, Jo 1, Čoi 8, Se. Ju 1, Han 2, Đ. Đung 8, Li 3, J. Đung 2, So. Ju.