Budućnost poražena od Vardara

Podgoričanke naredni meč igraju u petak protiv Krima
86 pregleda 5 komentar(a)
Ažurirano: 13.09.2017. 19:11h

Rukometašice Budućnosti poražene su od Vardara sa 24:22 u prvom meču na prvom turniru nove sezone Regionalne lige.

Izabranice Dragana Adžića su vodile od početka do sredine drugog poluvremena (posljednji put u 39. minutu - 16:15), ali je makedonski tim preokrenuo i u 50. minutu stekao nedostižna tri gola prednosti (22:19).

Drugog dana turnira, sjutra od 19 časova, sastaju se Vardar i Krim, dok "plave" u petak u istom terminu igraju sa slovenačkim timom.

Đurđina Jauković je bila najefikasnija u Budućnosti sa osam golova, dok je Dijana Ujkić četiri puta tresla protivničku mrežu.

Najbolja u Vardaru je bila crnogorska igračica Jovanka Radičević sa sedam pogodaka, dok se Andrea Penezić upisala šest puta.

Prije meča Budućnost - Vardar odigran je duel mlađih timova Podgoričanki i reprezentacije Makedonije i završen je bez pobjednika (22:22).

Budućnost - Vardar 22:24 (13:12)

Podgorica - Sportski kompleks "Verde". Gledalaca: 600. Sudije: Vujačić, Kažanegra (Podgorica). Sedmerci: Budućnost 4 (3), Vardar 6 (5). Isključenja: Budućnost 4, Vardar 4 minuta.

Budućnost: Zokebi de Paula, Batinović, Ujkić 4, Konatar, Jauković 8 (2), Pletikosić 1, Čarapić, Laslo, Marinović, Malović, Premović, Brnović 1, Pavićević 3, Ramusović 3, Raičević 2 (1), Grbić.

Vardar: Susljina, Micevska, Radičević 7 (1), Klikovac 3, Sazdovska 1, Penezić 6, Keramičieva, Canđija, Hmirova 1, Cvijić, Lekić 5 (4), Petrović, Ristovska 1.