Budućnost razbila Krim u "Morači"

Rukometašice Budućnosti su zgazile Krim i slavile sa nestvarnih 30:15. Konačna razlika je čak mogla da bude i veća, jer je Kinga Bizdra na početku 56. minuta pogodila za 28:11
81 pregleda 26 komentar(a)
Ažurirano: 09.02.2014. 20:00h

Kakva moć! U prepunoj „Morači”, rukometašice Budućnosti su zgazile Krim i slavile sa nestvarnih 30:15. Konačna razlika je čak mogla da bude i veća, jer je Kinga Bizdra na početku 56. minuta pogodila za 28:11!

Pred 5.000 navijača u podgoričkom hramu rukometa, izabranice Dragana Adžića su igrale odbranu kao da im život od toga zavisi. U takvom „ratu”, Krim nije imao ama baš nikakve šanse.

Šampion Slovenije je prvi gol dao nakon 10 minuta i 16 sekundi, kada je Oana Manea napokon našla put do mreže Klare Voltering. Uskoro je i Andrea Penezić smanjila na 3:2, ali je to bilo sve - nošene sjajnom podrškom sa tribina, „plave” su u 23. minutu stigle do velikih 11:3 prvim golom Bizdre.

Poslije 30 minuta je bilo 13:6, a nakon odmora je Budućnost pokazala da je preležala bolest zvanu drugo poluvrijeme i konstantno dizala prednost do plus 17. U finišu je nemoćni tim Tonea Tiselja iskoristio slavlje domaćih da izbjegne još veću katastrofu...

Ovakvim izdanjem, Budućnost je poslala jasnu poruku Evropi da je ne zanima ništa manje od fajnl-fora Lige šampiona.

Kako sada stvari stoje, mjesto u Budimpešti bi moglo da bude osigurano već nakon četiri kola, jer „plave” sada čeka dvomeč sa posrnulim Larvikom, a Krim će teško izbjeći oba poraza od Đera...

Budućnost - Krim 30:15 (13:6)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 5.000. Sudije: Jurinović i Mrvica (Hrvatska). Sedmerci: Budućnost 4 (3), Krim 3 (2). Isključenja: Budućnost 8, Krim 12 minuta. Crveni karton: Lazović (Budućnost) u 37. minutu (3X2).

Budućnost: VOLTERING (13 odbrana i sedmerac), M. Vukčević, Žderić (jedna odbrana), PETROVIĆ 4 (2), NEAGU 4, Nikitina, Gjorgijevska, DALBI 3 (1), Ježić 2, CVIJIĆ 4, MEHMEDOVIĆ 2, Despotović, Pavićević 4, Bizdra 4, KNEŽEVIĆ 3, Lazović.

Krim: Grubišić (dvije odbrane), Marinček, STEFANIŠIN (osam odbrana i sedmerac), Piedade 1, Vorc 2, Mavsar 1, BULATOVIĆ 1, LAZOVIĆ-VARLEC 4, Žulić 2 (2), Tolnai, PENEZIĆ 3, KRPEŽ, ZRNEC, MANEA 1, Potisek.