Budućnost srušila i Midtjiland

Blistala je Katarina Bulatović sa devet golova, dok su Bojana Popović, Majda Mehmedović i Milena Knežević postigle po tri
Katarina Bulatović, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 16.10.2011. 19:26h

Prvi cilj je praktično ispunjen, rukometašice Budućnosti su upisale treću pobjedu i došle na korak od druge faze Lige šampiona. Pamtiće se to, utisak da su izabranice Dragana Adžića u meču sa Midtjilandom igrale slabije nego što bi smjele brzo će se zaboraviti, pogotovo ako Crna Gora zablista na Svjetskom prvenstvu. A ako u decembru budu igrale kao večeras, teško da će moći da ispune snove u Brazilu...

Za pravu formu je, ipak, potrebno vrijeme, a „plave” su ga „kupile” - još samo jedan trijumf im je potreban da i teoretski stignu do druge faze Lige šampiona. Prva meč lopta je za 12 dana u Trondhajmu, protiv norveškog vicešampiona Bjasena.

Iako MVP posljednjeg Evropskog prvenstva, Šveđanka Linea Torstenson, nije igrala u napadu zbog povrede ramena, Budućnost na startu nije imala odgovor na atake tima iz Ikasta. Predvođene raspoloženom Trine Trolsen, koja je dobila mjesto u startnoj postavi zahvaljujući povredi Torstenston, gošće su povele 2:0 u 2. minutu. U 9. su imale plus tri (6:3), a u 17. prvi put stigle do četiri gola prednosti (8:4), kada je baš Trolsen prekinula seriju od sedam minuta bez gola.

Adžić je pokušao izmjenama (ušle Dragana Cvijić, Marina Vukčević i Ana Radović, a Anđela Bulatović u odbrani mijenjala prezimenjakinju Katarinu), ali su gošće, na čijem je golu blistala Englert, čuvale prednost. I tako je bilo sve do posljednjeg minuta poluvremena - prvo je Cvijić pogodila za 10:11, a za jedino izjednačenje u prvom dijelu pobrinula se Radmila Miljanić dvije sekunde prije kraja, prvim golom „plavih” iz kontre, kada je izazvala delirijum u do tada prilično tihoj „Morači”.

Bojana Popović je u 20. sekundi nastavka postigla svoj prvi gol i činilo se da će Budućnost iskoristiti nalet da sruši rivala. Ali, nije išlo - Midtjiland je koristio rupe u odbrani i u 47. minutu poveo 20:18. Tada je uslijedilo pet minuta odluke - Katarina Bulatović je postigla dva gola, Anđela iskoristila prvi sedmerac (prethodna dva odbranila Englert), a po jedan pogodak su dodale Majda Mehmedović i Ana Đokić za 23:20.

Prvak Danske je prišao na 24:23 nakon crvenog kartona koji je zaradila do tada odlična Mehmedovićeva. Ali, Budućnost je imala rješenje - Katarina Bulatović, za koju su treneri obje ekipe (Adžić i Rajan Cinglersen) nakon meča rekli da je najbolji desni bek na svijetu, sa dva projektila praktično je riješila sve dileme. Midtjiland je imao još jedan trzaj, ali je Ana Radović 35 sekundi prije kraja nakon sjajnog solo prodora pogodila za 27:25. Dijana Jovetić je samo stavila tačku na uzbudljivu predstavu dvije najbolje ekipe u grupi A...

Izjave

Dragan Adžić: Meč je bio očekivano težak, jer je protivnik veoma ozbiljan. Zadovoljan sam što smo prebrodili loš početak i stigli do važne pobjede. Primakli smo se prvom cilju, a to je plasman u drugu fazu.

Da li ste mogli lakše da trijumfujete?

“Volio bih kada bismo svakog pobjeđivali 10-ak razlike, ali ova ekipa ima vrhunske igračice, odličnog trenera i to nije nimalo lako. Naravno, bilo je slabosti u našoj igri koje bi trebalo ispraviti”.

Kako je ekipa uspjela da se trgne i serijom 5:0 riješi pitanje pobjednika?

“Stabilnost ekipe, poštovanje dogovora i vjera u sebe nam je donijela tu seriju. Sve je to neophodno u ovakvim utakmicama”.

Dragana Cvijić: Očekivale smo ovako tešku utakmicu, bez obzira na to što smo igrale pred našom publikom, jer je protivnik dobar tim. Nismo ispoštovale dogovor da krenemo agresivno u odbrani, ali smo pobijedile i to je najvažnije u ovom trenutku.

Anđela Bulatović: Presrećne smo, iako nismo igrale kako smo očekivale, pogotovo u odbrani. Početak je bio loš, dozvolile smo protivniku lake golove, a to nije smjelo da se dogodi. Najvažnija je, ipak, pobjeda. Hvala publici što nas je bodrila.

Rajan Cinglersen, trener Midtjilanda: Čestitam Budućnosti, zasluženo je pobijedila. Katarina Bulatović je možda i najbolji desni bek na svijetu, veoma je fizički jaka, a to nismo iskontrolisali. Sve ostale igračice smo uglavnom zaustavili, samo nju nismo. Zadovoljan sam, ipak, jer smo se borili zaista dobro, a mogao sam da mijenjam samo dvije igračice tokom meča, što je premalo za ovakvu utakmicu. Nadao sam se remiju, onda mislio o tome da izgubimo sa gol ili dva razlike, ali nismo uspjeli. Sada moramo da pobijedimo sa četiri gola viška na svom terenu.

Linea Torstenson, lijevi bek Midtjilanda: Igrale smo dobro, imale šansu da pobijedimo, ali naša odbrana u finišu nije bila dobra. Bulatović je režirala napad Budućnosti, a u posljednjih 10 minuta nismo je zaustavljali kako bi trebalo.

Budućnost u narednom kolu, 29. oktobra, gostuje Bjasenu.

Budućnost - Midtjiland 28:25 (11:11)

Podgorica - Dvorana "Morača". Gledalaca: 4.000. Sudije: Baranovski i Lemanovič (Poljska). Sedmerci: Budućnost 4 (1), Midtjiland 6 (5). Isključenja: Budućnost 8, Midtjiland 10 minuta.

Budućnost: Voltering (dvije odbrane), Barjaktarović (jedna odbrana), Vukčević (dvije odbrane), Miljanić 3, Đokić 2, Radović 2, A. Bulatović 1 (1), Savić, Jovetić 1, Popović 3, Cakalije, K. Bulatović 9, Cvijić 1, Mehmedović 3, Števin, Knežević 3.

Midtjiland: Odegard, Englert (14 odbrana i dva sedmerca), Broger 3, Svalastog 1, Kvisgard 7, Torstenson, Biltoft, Torsgard 1, Jorgensen 1, S. Voler, F. Voler, Trolsen 9 (5), Sorensen, Jensen, Grot 3.

12:12 Kvisgard 32. (igračica više)

12:11. Popović 31. (prvi gol za prvo vođstvo)

Budućnost je u prvih 30 minuta bila slaba, rezultat na velikom odmoru (11:11) mnogo je bolji od igre.

"Plave" su do jedinog izjednačenja stigle sekund prije kraja poluvremena, kada je Radmila Miljanić postigla prvi gol iz kontre i izazvala delirijum u do tada prilično tihoj "Morači".

Adžić je počeo utakmicu Bojanom Popović, Katarinom Bulatović, Milenom Knežević, Majom Savić, Radmilom Miljanić, Anom Đokić i Sonjom Barjaktarović, koja mijenja nedovoljno spremnu Klaru Voltering.

U igru su sredinom poluvremena počele da ulaze Anđela Bulatović, Ana Radović, Dragana Cvijić i Marina Vukčević.

Zanimljivo, dva golmana Budućnosti imaju samo jednu odbranu (Barjaktarović), dok je Sabin Englert zaustavila sedam šuteva i sedmerac.

0:1 Trolsen 1.

Budućnost u derbiju grupe A Lige šampiona dočekuje Midtjiland. Prvaci Crne Gore i Danske imaju po dvije pobjede i na ovoj utakmici će se vidjeti ko je bolji.

Osim Suzane Lazović i Jelene Marković, koje su odavno van stroja, Dragan Adžić može da računa na sve igračice.

U timu je i prva golmanka Klara Voltering, koja je prethodnih dana imala problema sa povredom.