Za trofej će se boriti dakle Loven i Budvanska rivijera sjutra od 19 časova.
74 pregleda 0 komentar(a)
Rukometna lopta, Foto: EHF
Ažurirano: 20.05.2015. 21:15h

Budvanska rivijera je pred domaćom publikom savladala Rudar (24:21) i plasirala se u finale Kupa,

Budvani su bili bolji tokom cijelog meča od Pljevljaka, a na poluvremenu su imali četiri gola prednosti (13:9).

Najbolji u redovima formalnog domaćina je bio kao i dosta puta ove sezone Poljak Lukaš Arčuk sa pet golova, a pratili su ga Boris Šekarić i Nebojša Lakić sa četiri pogotka.

Kod Pljevljaka se istakao Ivan Tošić sa osam golova.

U drugom polufinalu, Lovćen je opravdao ulogu favorita i lako došao do pobjede protiv već otpisanih Berana.

Cetinjani su vodili tokom cijelog meča, na poluvremenu imali plus četiri, da bi na kraju povećali prednost i slavili (26:19).

Igor Marković je imao najzapaženiji učinak u Lovćenu sa šest golova, a kod Berana je najbolji bio Kristijan Trifunović sa sedam golova.

Za trofej će se boriti, dakle, Loven i Budvanska rivijera sjutra od 19 časova.

Budvanska rivijera - Rudar 24:21 (13:9)

Budva - Dvorana: MSC Budva. Gledalaca: 300. Sudije: Ivan Vujačić i Bogdan Kaluđerović (Cetinje). Sedmerci: Budva 2(1), Rudar: 4(2). Isključenja: Budva 6, Rudar 2 minuta.

Budvanska rivijera: Pešić, Bojbaša, Rodoman, Jauković 2, Šekarić 4, Lakić 4, Vuković 1, Đurđevac, Radović, Đođić 2, Šljukić, Suknović 2, Arčuk 5, Marsenić 3, Spalević, Vasiljević 1.

Rudar: Marković, Ćuzović 2, Dujović 1, Tošić 8, Milić, Aničić 1, Pelidija 3, Anđesilić 1, Anđelić, Lacmanović 3, Matović 2, Mlatišuma.

Lovćen - Berane 26:19 (13:9)

Budva - Dvorana: MSC Budva. Gledalaca: 150. Sudije: Igor Čavor i Mladen Beharević (Cetinje). Sedmerci: Lovćen 2(2), Berane 3(3). Isključenja: Lovćen 2, Berane 4 minuta.

Lovćen: Vujović, Beloica, Stanojević, Simović 1, Popović 4, Marković 6, I. Krivokapić 1, Lakićević, F. Krivokapić 1, Pejović 1, Mihaljević, Drašković 3, Kaljuđerović 4, Latković 4, Jabučanin 1.

Berane: Bogavac, Lutovac, Agović, Ivanović, Babović 1, Pavlović, Trifunović 7, Veljović 1, Kalić, Danić 3, Lakušić, Drakulović 5, N. Čampar, Marković, Radičević 1, M. Čampar 1.