Crna Gora izgubila od Makedonije, sa Slovenijom za prolaz

134 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 15.01.2018. 21:24h

Rukometaši Crne Gore doživjeli su drugi poraz na šampionatu Evrope. Nakon Njemačke, izgubili su od Makedonije u drugom kolu grupe C - 29:28.

Šanse za prolaz u drugu fazu još postoje - "lavovima" je potrebna pobjeda nad Slovenijom u srijedu, u posljednjem kolu.

Utakmica je prelomljena od 39. do 47. minutu, kada je naša selekcija ispustilla vođstvo 19:17, a rival serijom 7:1 poveo 24:20.

Izabranici Dragana Đukića imali su priliku za preokret, ali u trenucima kada su ponovo bili u igri napravili su nekoliko grešaka u oba pravca...

Neočekivano, Makedonce je do pobjede vodio Filip Kuzmanovski sa pet golova.

U našem timu, najefikasniji Stefan Čavor sa šest golova, Stevan Vujović je postigao pet.

Tok meča

28:29 - Miloš Božović

Ristovski brani zicer Anđeliću, koji je isključen potom. Crna Gora gubi.

Isključen Manaskov. Minut i 23 do kraja.

27:29 - Filip Lazarov

Još jedno, sedmo isključenje za Crnu Goru u drugom poluvremenu. Direktan crveni karton Lazoviću.

22:26 - Kiril Lazarov

Na drugoj strani, dva minuta za Božovića.

Isključen Taleski.

22:25 - Stevan Vujović

21:25 - Mirkulovski

21:24 - Stevan Vujović

Isključen Jonovski.

Raspala se igra Crne Gore, samo jedan gol za 10 minuta.

20:24 - Manaskov

20:23 - Filip Lazarov

Dva minuta kazne za Lipovinu. Deset minuta u drugom poluvremenu Crna Gora ima igrača manje.

20:22 - Kuzmanovski

20:21 - Grbović

Dva minuta za Žarka Pejovića. Teški trenuci za Crnu Goru. Naš tim je bez gola više od četiri minuta, Makedonija u seriji 4:0.

19:21 - Kuzmanovski

19:20 - Manaskov sa igračem više

Treće isključenje u drugom poluvremenu. Grbović.

19:19 - Kuzmanovski

19:18 - Taleski

19:17 - Božović

18:17 - Manaskov iz sedmerca

18:16 - Božović

17:16 - Kuzmanovski sa igračem više

Simić na golu i brani sedmerac Lazarovu.

Sedmerac za Makedoniju i novo isključenje. Igor Marković dva minuta.

Još jedna odbrana Mijatovića.

Isključenje Žarka Pejovića.

17:15 - Ševaljević iz sedmerca, koji je izborio Grbović sa igračem više.

Crna Gora ima gol prednosti protiv Makedonije na poluvremenu utakmice drugog kola grupe C.

"Lavovi" su imali tri gola prednosti u jednom trenutku, odigrali prilično dobro u napadu, iako su u finišu napravili nekoliko grešaka, zbog kojih nemaju veću prednost.

Pet golova Stefana Čavora, odlična partija Mijatovića, koji je na golu zamijenio Simića.

16:15 - Grbović

Još jedno isključenje Makedonije. Manaskov.

15:15 - Peševski

Isključenje Markoskog.

Sjajna odbrana Mijatovića nakon šuta Lazarova

15:14 - Ševaljević iz sedmerca, koji je izborio Anđelić

14:14 - Kuzmanovski, napad bez golmana

14:13 - Rade Mijatović sa gola na gol. Sjajan potez golmana i kapitena Crne Gore

10:11 - Manaskov, još jednom iz kontre

Problemi u napadu za Crnu Goru, dva lako primljena gola i Makedonija je izjednačila. Tajm aut Đukić.

7:5 - Grbović na isteku napada

6:5 - Lazarov iz sedmerca, koji nije postojao.

Serija Crne Gore 4:0 za četiri minuta. Tajm aut Makedonija.

0:1 - Taleski

Crnogorski rukometaši od 20 i 30 igraju sa Makedonijom meč drugog kola grupe C.

Iako je u projekcijama pred šampionat Evrope, duel sa Makedoncima bio ključan za prolaz u drugu fazu, ishod večerašnjeg meča neće direktno odlučiti da li će "lavovi" nastaviti takmičenje.

Ako, međutim, slave večeras, izabranici Dragana Đukića napraviće ogroman korak - pobjeda neće biti dovoljna za prolaz samo ako u posljednjem kolu Makedonija iznenadi Njemačku.

Makedonci bi, s druge strane, pobjedom osigurali prolaz.

Crna Gora je u prvom kolu ubjedljivo poražena od Njemačke 32:19, dok je Makedonija savladala Sloveniju 25:24.

U prvom meču 2. kola, najuzbudljivijem u dosadašnjem toku šampionata, Njemačka i Slovenija igrale su neriješeno 25:25.