Crna Gora poražena i od Danske

Nakon jučerašnjeg neuspjeha protiv Slovenije, izabranici Zorana Kastratovića su danas u Alborgu izgubili od domaćina 38:21 (18:7).
20 komentar(a)
rukomet Crna Gora, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 05.01.2013. 18:16h

Crnogorski rukometaši doživjeli su i drugi poraz na međunarodnom turniru "Totalkredit" u Danskoj - nakon jučerašnjeg neuspjeha protiv Slovenije (31:26), izabranici Zorana Kastratovića su danas u Alborgu ubjedljivo izgubili od domaćina 38:21 (18:7).

Već nakon 10-tak minuta, kada je Danska povela 7:3, mogao se nasluititi konačan epilog. Na polovini poluvremena je bilo 12:6, a na poluvremenu čak 11 razlike za domaćina, kada je meč, praktično, i odlučen.

Danska je u nastavku samo dodala gas protiv Crne Gore, koja danas, uostalom kao ni protiv Slovenije, nije ličila na sebe.

Mrvaljević i drugovi turnir u Danskoj završavaju u nedjelju (15 časova) igraju protiv Tunisa, koji će biti rival i u grupi na Svjetskom prvenstvu, koje se od 11. do 27. januara održava u Španiji.

Danska - Crna Gora 38:21 (18:7)

Alborg - „Gigantium arena”. Gledalaca: 3.472. Sudije: Palson i Leifson (Island). Sedmerci: Danska 3 (3), Crna Gora 4 (4). Isključenja: Danska 4, Crna Gora 8 minuta.

Danska: Landin, Gren, Larsen 1, Mortensen 3, Egert 5, Lauge 2, Markusen 4, Nedesbo 2, Svan 4, Lindberg 8, R. Toft 1, Melgard 3, Sendergard, H. Toft 3, Olsen 2, Irming.

Crna Gora: Mijatović (četiri odbrane), Rajković (tri odbrane), Rakčević 5, Pejović, Milašević 2, Melić 1, Osmajić, Mrvaljević, Marković 3, Kapisoda 2, Grbović, Vujović, Ševaljević, Roganović 6, Simović 1, M. Lasica, G. Lasica 1.