Crna Gora u nastavku slomila Gruziju

Crna Gora je slobodna u 2. kolu, a u ponedjeljak igra sa Turskom, koja je juče odmarala. U drugom meču grupe B, Letonija je savladala Slovačku sa 28:26
88 pregleda 0 komentar(a)
Kaluđerović, Foto: Stefan Ivanović/RSCG
Ažurirano: 20.07.2018. 19:28h

Prvu prepreku u pokušaju da postanu prva mlada rukometna reprezentacija Crne Gore koja je izborila plasman na veliko takmičenje, juniori su preskočili bez mnogo problema - u prvom meču B Evropskog prvenstva u Podgorici, puleni Brana Božovića su savladali Gruziju sa 34:23.

Nije, međutim, bilo lako kako bi se moglo zaključiti po konačnom rezultatu, jer su Gruzini bolje počeli meč i vodili sve do 28. minuta, kada je bilo 15:14. Tada su se „crveni” probudili i serijom 6:0 u finišu prvog i početkom 2. poluvremena preokrenuli na 20:15.

Pitanje pobjednika se više nije postavljalo, a rekordna razlika je dostignuta u 56. minutu, kada je Vasilije Kaluđerović svojim osmim golom povisio na 33:21. Osim njega, istakli su se i Branko Vujović, Aleksandar Bakić i Dražen Mandić sa po pet pogodaka, te golman Nikola Matović, koji je zaustavio 15 šuteva i dva sedmerca.

Crna Gora je slobodna u 2. kolu, a u ponedjeljak igra sa Turskom, koja je danas odmarala. U drugom meču grupe B, Letonija je savladala Slovačku sa 28:26.

CRNA GORA - GRUZIIJA 34:23 (17:15)

Podgorica - Dvorana „Verde”. Gledalaca: 200. Sudije: Sekulić i Jovandić (Srbija). Sedmerci: Crna Gora 2 (2), Gruzija 5 (3). Isključenja: Crna Gora 12, Gruzija 6 minuta.

Crna Gora: Matović (15 odbrana i dva sedmerca), Braunović (dvije odbrane), Ćorsović, Ašanin, Bakić 5 (2), Eraković, Abramović 1, Mandić 5, Radoman 3, Bajčeta 1, Žurić 2, Vujović 5, Perišić 1, Kaluđerović 8, Abramović 3, Radičević.

Gruzija: Handolišvili (pet odbrana), Silagadze (dvije odbrane), Haraišvili (tri odbrane), Džneladze 2, Lapijašvili, Ž. Imnadze, Merkviladze 1, Nijazašvili, Mikava 6, Bainazišvili 4, L. Imnadze, Bulbulašvili 2, Jobašvili 1, Korijauli 7 (3), Korsantija, Gogava.