Crnogorski šampion duplo slabiji od belgijskog: Težak poraz Partizana

Revanš meč je, takođe, u Boholtu i igra se u nedelju od 16 i 30
RK Partizan, Foto: RK Partizan
Ažurirano: 02.09.2017. 19:08h

Rukometaši Partizana 1949, šampioni Crne Gore doživjeli su težak poraz od belgijskog Ahilesa, u prvom meču prvog kola kvalifikacija za EHF kup – domaćin je slavio čak 38:19.

U nedjelju je revanš na istom mjestu, jasno je, naravno, ko će u drugi krug…

Rukometaši Partizana su loše počeli meč u Bolhotu. Uz vjetar u leđa koji su imali sa tribina, Belgijanci su vrlo brzo pobjegli na 7:1, pitanje pobjednika je odmah bilo riješeno...

Odbrana Tivćana gotovo da nije postojala, a većinu golova Belgijanci su postigli iz tranzicije, poslije grešaka igrača Partizana u napadu.

Na kraju prvog poluvremena Ahiles je vodio sa 16:7.

U 37. minutu bilo je 23:9, bilo je samo pitanje sa koliko će se golova razlike završiti utakmica.

Na kraju su Belgijanci bili duplo bolji…

Revanš meč je, takođe, u Boholtu i igra se u nedelju od 16 i 30.

Partizan 1949 - Ahiles 19:38 (7:16)

Boholt - Dvorana: „De Damburg. Gledalaca: 500. Sudije: Alijev i Agakišijev (Azerbejdžan). Sedmerci: Ahiles 2 (2). Isključenja: Partizan 6, Ahiles 10 minuta.

Partizan 1949: Sinđić, Knežević, Pleskonjić, Božović 3, Samardžić 2, Peruničić 6, Vučković, Perišić, Blečić, N. Drakulović 4, Leković, Radulović 2, Međedović, V. Drakulović, Lasica, Kaluđerović 2.

Ahiles: Alberts, Vertelers 7, Lamers, Vinters 3, Kojman 6, Kremers, Koniks 1, Kitel 1, Velkenborg 4, Leroj, Lamers 2, Sporen 5, D. Kedziora 4, Pučnik, B. Kedziora 5.