Danci u finalu sa Španijom

Hrvatska je imala šansu da se vrati u život, ali je u 52. minutu, pri rezultatu 23:20, Niklas Landin Jakobsen odbranio zicer Ivanu Čupiću. Uslijedila je serija 3:0...
71 pregleda 9 komentar(a)
Anders Egert, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 25.01.2013. 22:38h

U finalu 23. Svjetskog prvenstva igraće rukometaši Danske i Španije.

Domaćinu, koji je dva sata ranije savladao Sloveniju, u meču za zlato pridružio se šampion Evrope, pošto je u Barseloni održao čas rukometa Hrvatskoj i slavio sa 30:24.

Danci su dominirali od starta i prepoznatljivom brzom igrom potpuno nadigrali mlade i očito istrošene "kauboje".

Hrvatska je, doduše, imala šansu da se vrati u život, ali je u 52. minutu, pri rezultatu 23:20, Niklas Landin Jakobsen odbranio zicer Ivanu Čupiću. Uslijedila je serija 3:0 i sve je bilo riješeno...

Blistao je Anders Egert, koji je postigao devet golova, dok su kod Hrvata petorica igrača po tri puta tresla mrežu.

Tim Slavka Goluže će sjutra (19) igrati sa Slovenijom za 3. mjesto, a finale Španija - Danska je na programu u nedjelju u 17.15 časova.