Danska savladala tim Veselina Vujovića, koji je ostao posljednji u grupi 2 sa jednim bodom
90 pregleda 0 komentar(a)
Rasmus Lauge Šmit, Foto: Reuters
Ažurirano: 19.01.2018. 21:28h

Snovi o medalji na drugom uzastopnom velikom takmičenju se neće ostvariti rukometašima Slovenije.

Tim Veselina Vujovića je ostao na začelju grupe 2 sa jednim bodom, jer je u derbiju 1. kola glaven faze izgubio od Danske (31:28).

„Zmajčeki” su sve vrijeme jurili rivala, a tragičar je postao njihov najbolji igrač, Miha Zarabec. Srednji bek Kila je pri rezultatu 25:27 prvo promašio zicer, a potom mu je nakon gola Mikela Hansena suđeno probijanje i sve šanse su otišle...

Olimpijski šampion je pokazao koliko u modernom rukometu znače krila - desno Lase Svan Hansen je bio najefikasniji igrač meča sa 11 pogodaka, a lijevo Kasper Mortensen je dao šest.

Zarabec je bio najefikasniji u redovima Slovenije sa šest golova, jednim više od Blaža Janca.

Četiri boda, kao i Danska, ima i Njemačka. Aktuelni prvak Evrope se namučio sa Češkom, koja je u drugom poluvremenu vodila 18:16, ali nije dala gol 12 minuta, pa je izgubila 22:19.

U trenucima odluke je blistao najbolji golman planete Andreas Volf, koji je odbranio nekoliko zicera. Štefen Fet je dao osam golova za pobjednika, a Tomaš Čip šest za poražene.

Hrvati večeras igraju veoma važan meč sa Norveškom, a na klupi će biti Lino Červar, koji je kažnjen samo novčano zbog hvatanja igrača Bjelorusije Artura Karvackog.