Debakl Slovenaca u finišu, Mađari na plus pet

Tim Veselina Vujovića izgubio 29:24 u Kopru i teško da će braniti bronzu iz Francuske
93 pregleda 0 komentar(a)
Veselin Vujović, Foto: Reuters
Ažurirano: 09.06.2018. 20:46h

Osim Crne Gore, koja je ostala bez ikakve šanse već nakon prvog meča sa Hrvatskom, na Svjetskom prvenstvu u Danskoj i Njemačkoj vjerovatno neće biti ni najpoznatijeg Crnogorca u rukometu - Veselina Vujovića.

Slovenija, koju predvodi legendarni Cetinjanin, u prvom susretu je pred svojim navijačima izgubila od Mađarske sa čak 29:24 i trebalo bi da se dogodi čudo da tim Ljubomira Vranješa ne ode na SP.

Vlasnici bronzane medalje sa prethodnog Svjetskog prvenstva u Francuskoj su vodili u prvom poluvremenu, nekoliko puta imali plus tri, a posljednji put su vodili u 39. minutu (18:17) nakon gola Blaža Blagotinšeka.

U 48. minutu je Vid Kavtičnik pogodio za 23:23, ali su tada Mađari dali šest uzastopnih golova i praktično otklonili sve dileme.

Iznenađenje je napavila Holandija, koja je savladala Švedsku 25:24, dok je Norveška bila bolja od Švajcarske 32:26.