Francuska i Španija ovjerile polufinale

Obje selekcije su kolo prije kraja ovjerile prolaz među četiri najbolje selekcije šampionata, pa će posljednje kolo samo odlučiti ko će u polufinale sa prve, a ko sa druge pozicije.
Rukometaši Francuske, Foto: Reuters
Ažurirano: 24.01.2011. 22:48h

I prije početka Glavne runde, Francuska i Španija su bile apsolutni favoriti za prva dva mjesta, koja vode u polufinale, i nijesu iznevjerile očekivanja. Današnjim pobjedama protiv Norveške i Islanda, obje selekcije su kolo prije kraja ovjerile prolaz među četiri najbolje selekcije šampionata u Švedskoj, pa će posljednje kolo samo odlučiti ko će u polufinale sa prve, a ko sa druge pozicije. Ako Francuzi i Španci zabilježe pobjede i u posljednjem kolu, odlučivaće ukupna gol-razlika (zbog remija u međusobnom susretu), koja je u ovom trenutku znatno na strani Francuske (+25, dok Španija ima +15), pa je za očekivati da “trikolori” osvoje prvo mjesto. Pod uslovom da u posljednjem kolu ne bude kalkulacija i “biranja” protivnika u polufinalu...

Španija je danas bila silna protiv Islanda (32:24), koji nijednom nije vodio tokom 60 minuta, a već na poluvremenu je bilo jasno da Islanđani nemaju šta da traže u ovom meču. “Crvena furija” u nastavku nije igrala u istom tempu, ali Island nijednom nije uspio da spusti zaostatak ispod pet golova.

Entrerios (bez promašaja) i Gurbindo su sa po šest golova bili najefikasniji u španskoj selekciji, a Šterbik je upisao 16 odbrana. U Islandu se izdvojio Peterson sa pet golova.

Francuska je rutinski savladala Norvešku (31:26), koja je nešto veći otpor pružila u prvom poluvremenu. U nastavku su Francuzi dominirali, a najveću prednost od devet golova imali su u dva navrata (25:16, 26:17). Abalo, Žil i Akambre su predvodili Francusku sa po pet golova, dok je najefikasniji igrač meča bio Norvežanin Hansen sa osam golova.

Glavna runda

Grupa 1

2. kolo: Island – Španija 24:32 (10:20), Mađarska – Njemačka 27:25 (10:12), Norveška – Francuska 26:31 (20.30).

Tabela: Francuska, Španija 7, Island, Mađarska 4, Njemačka 2, Norveška 0.

Sjutra: Njemačka - Norveška (16.15), Španija - Mađarska (18.30), Francuska - Island (20.45)

Grupa 2

Sjutra: Hrvatska – Poljska (18.15), Srbija – Argentina (20.15), Danska – Švedska (20.15).

Tabela: Danska 8, Švedska 6, Poljska 4, Hrvatska 3, Argentina 2, Srbija 1.