Francuska razbila Njemačku, Rusija iznenadila Norvešku, Brazilu bod

Mete Gravholt, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 05.12.2015. 21:40h

Osim balkanskog, prvog dana 22. Svjetskog prvenstva su se igrala još tri derbija - Francuska je razbila Njemačku (30:20), Rusija je iznenadila Norvešku (26:25), a Brazil je jedva izvukao bod protiv Južne Koreje (24:24).

Njemice, koje su u komšiluk stigle zahvaljujući vajld-kardu, jer su ispale u baražu od „zbornaje”, nisu mogle ni da zaprijete Francuskinjama.

Tim Alana Porta je dominirao od starta i pitanje pobjednika riješio već u 27. minutu, kada je poveo 14:5. U nastavku je bilo i plus 13 (27:14)...

Pobjednički tim su predvodile Alison Pino sa sedam i Aleksandra Lakraber sa šest golova, dok je kod Njemica raspoložena bila samo Suzan Miler, koja je devet puta tresla mrežu raspoložene Amandin Lejno (16 odbrana).

Rusija je golom Ane Vjahireve iz sedmerca 63 prije kraja došla do pobjede nad prvakom Evrope, dok je aktuelni šampion svijeta pogotkom Alesandro do Nasimento tik prije posljednje sirene iščupao bod u duelu sa Južnom Korejom.

U našoj grupi, Mađarska se poigravala sa Tunisom, dok je Japan pružio solidan otpor Danskoj (21:30).