Francuzi se igrali na otvaranju

Legendarni Tjeri Omeje je branio samo u prvom poluvremenu i primio svega sedam golova, a odbranio 14 šuteva!
83 pregleda 0 komentar(a)
Tjeri Omeje, Foto: Www.francehandball2017.com
Ažurirano: 11.01.2017. 21:42h

Na otvaranju 25. Svjetskog prvenstva u Francuskoj fešta domaćina - aktuelni svjetski prvak se poigravao sa Brazilom i slavio sa 31:16.

Rukometaši koje prvi put na velikim takmičenjima vodi nekada najbolji odbrambeni igrač svijeta, Didije Denar, fenomenalnom igrom u defanzivi je uništila “karioke”, a najbolji je bio Tjeri Omeje.

Legendarni golman je branio samo u prvom poluvremenu i primio svega sedam golova, a odbranio 14 šuteva!

Odličan je bio i drugi čuvar mreže Vensan Žerar sa devet odbrana i isto toliko primljenih golova.

Valentan Port je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa šest pogodaka, a po tri su dali Danijel Narsis, Olivije Njokas, Nikola Karabatić, Adrijan Dipanda i Mihael Gigu.

Kod Brazilaca je najefikasniji bio Žoze Giljerme Toledo sa pet golova.