10683 pregleda 2 komentar(a)
Holandske rukometašice
Ažurirano: 15.12.2019. 14:03h

Nakon srebra 2015. i bronze 2017. godine, stiglo je i zlato - rukometašice Holandije su šampionke svijeta prvi put u istoriji.

Holanđanke su u nevjerovatnom finalu pobijedile Španiju 30:29, koja je osvajanjem srebra, takođe, ostvarila najveći uspjeh do sada na velikim takmičenjima.

Holandija je u većem dijelu meča bila u prednosti, na poluvremenu imala tri gola prednosti, a sredinom drugog poluvremena vodila je i pet razlike (22:17).

Međutim, španske "ratnice" su pokazale ogroman karakter, a minut i 45 sekundi prije kraja izjednačile 29:29.

Imale su napad za pobjedu 20 sekundi prije kraja, a nakon tajm-auta Barbosin preuranjeni šut je odbranjen, a onda je Ernandes iz golmanskog prostora zaustavila loptu koju je uputila golmanka Holandije - crveni karton i sedmerac, koji je u zlato pretvorila Abing.