Hrvatska izborila duel sa Danskom u polufinalu, Španija ide na Francusku

Hrvatska je odličnom igrom u drugom poluvremenu savladala Poljsku sa 31:28 i izborila duel u polufinalu sa domaćinom
3 komentar(a)
Đoan Kanjeljas, Foto: EPA
Ažurirano: 22.01.2014. 21:31h

U direktnom duelu za 2. mjesto u grupi 2, Hrvatska je odličnom igrom u drugom poluvremenu savladala Poljsku sa 31:28 i izborila duel u polufinalu sa domaćinom 11. Evropskog prvenstva, Danskom.

Tim Slavka Goluže je u gubio tri razlike (14:11), ali je serijom 8:1 u finišu prvog i početkom drugog poluvremena preokrenuo na 19:15, a uskoro je bilo i 23:18.

Do šestog uzastopnog polufinala na šampionatima Starog kontinenta, "paklene" su vodili Domagoj Duvnjak, Manuel Štrlek i Zlatko Horvat sa po šest golova. Na drugoj strani je prednjačio Mihal Jurecki sa istim brojem pogodaka.

U drugom polufinalu sastaće se aktuelni olimpijski šampion i prvak svijeta - Španija je laganom pobjedom nad Makedonijom (33:22) ugrabila 2. mjesto u grupi 1 i izborila pravo da se sastane sa Francuskom, timom koji je i naslijedila na krovu planete.

Đoan Kanjeljas je dao šest golova, Viktor Tomas je dodao pet, ali je najefikasniji bio Filip Mirkulovski sa sedam pogodaka.

Makedonci su ovim porazom završili prvenstvo na 10. mjestu, iza Rusije, koja je u duelu za 5. poziciju u grupi 2 bila bolja od Bjelorusije (39:33). „Zbornaja“ ima isti broj bodova kao Makedonija, ali i bolju gol razliku.

U meču sa komšijama je fenomenalan bio Dmitrij Kovaljev, koji je realizovao svih 12 šuteva - pet iz sedmerca, po tri sa krila i iz kontre i jedan nakon brzog centra.