Hrvatska ubjedljiva protiv Srbije, Francuzi u finišu "slomili" Norvežane

U drugom meču grupe A, Island je iznenadio Švedsku 26:24. Islanđani su u drugom poluvremenu imali čak 10 golova prednosti
71 pregleda 25 komentar(a)
Hrvatska Srbija rukomet, Foto: Betaphoto/HINA
Ažurirano: 12.01.2018. 21:19h

Hrvatska je ubjedljivo savladala Srbiju u rukometnom derbiju na otvaranju Evropskog prvenstva - pred 12 hiljada navijača u Splitu, "kauboji" su slavili 32:22 u prvom kolu grupe A.

Domaćin je u prvih 20-ak minuta naišao na dobar otpor rivala, koji se hrabro suprotstavio favoritu i splitskoj publici, ali je u finišu poluvremena kvalitet hrvatskog tima došao do izražaja.

Izabranici Lina Červara odlijepili su se do poluvremena na 14:9. U nastavku su održavali razliku, da bi u posljednjih pet minuta došli do ubjedljivog trijumfa.

Po šest golova za Hrvatsku dali su Luka Stepančić i Manuel Štrlek, a isti skor imao je Petar Nenadić u srpskom timu.

U drugom meču grupe, Island je iznenadio Švedsku 26:24. Islanđani su u drugom poluvremenu imali čak 10 golova prednosti.

U derbiju grupe B, Francuska je savladala Norvešku 32:31, iako je gubila tokom cijelog meča. "Trikolori" su preokrenuli u posljednjem minutu...

Duel autsajdera u grupi B završen je pobjedom Bjelorusije koja je bila bolja od Austrije 27:26.