Hrvatska velikim preokretom do polufinala EURA

9404 pregleda 5 komentar(a)
Duel Njemca Druksa i Hrvata Duvnjaka, Foto: AP

Rukometaši Hrvatske napravili su veliki preokret protiv Njemačke 25:24 i pobjedom u derbiju drugog kola grupe 1 u drugoj fazi Evropskog prvenstva plasirali se u polufinale.

Pobjeda Hrvatske u polufinale je odvela i selekciju Španije.

Hrvatska i Španija imaju maksimalan skor (3-0), dvije pobjede više od Njemačke, Austrije i Bjelorusije.

"Kauboji" su gubili tokom cijelog meča, osim na početku (1:0, 2:1), imali u više navrata i pet golova minusa (u 37. minutu bilo je 17:12 za Njemce), da bi u dramatičnom finišu, golom Igora Karačića minut i po prije kraja poveli 25:24, pa odbranili posljednji napad.

Karačić sa sedam i Domagoj Duvnjak sa pet golova vodili su tim Lina Červara do velikog trijumfa, a junak je bio i Marin Šego, koji je 13 sekundi prije kraja odbranio šut Kolbaheru.

Njemačkoj nije pomogla ni odlična partija golmana Andreasa Volfa, koji je imao 13 odbrana.