Jasna Tošković sa Parizom osvojila Liga kup Francuske

3 komentar(a)
Isi Pariz, Foto: Lfh.ff-handball.org
Ažurirano: 23.02.2013. 22:19h

Crnogorska reprezentativka Jasna Tošković osvojila je prvi trofej sa Isi Parizom - u finalu Liga kupa Francuske, u dvorani "Pjer de Kuberten" u Parizu, Isi je bio bolji od Nima 23:21 (10:13).

Isi Pariz je prvi put u klupskoj istoriji osvojio ovaj pehar.

Nim je bio bolji u prvom poluvremenu, u osmom minutu nastavka je vodio i 16:12, ali je Isi serijom 5:0 preokrenuo u 46. minutu i vođstvo više nije ispuštao do kraja meča.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Mariam Sinjate sa devet golova, dok je golmanka Armel Antigre zabilježila 18 odbrana.

Tošković se jednom upisala u listu strijelaca iz tri pokušaja, i to u 9. minutu za 3:3.

U Nimu su se izdvojile Slovenka Nina Juriček sa sedam golova i golman Niki Houba sa 14 odbrana.