Kadeti startovali pobjedom protiv Estonije

Izabranici Milana Radovića savladali su večeras Estoniju 35:33 (14:17), u prvom kolu kvalifikacione grupe 7 koja se igra u Vrnjačkoj Banji
90 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 10.01.2014. 20:27h

Preokretom u drugom poluvremenu, muška kadetska rukometna reprezentacija Crne Gore pobjedom je startovala na kvalifikacionom turniru za odlazak na Evropsko prvenstvo u Poljskoj - izabranici Milana Radovića savladali su večeras Estoniju 35:33 (14:17), u prvom kolu kvalifikacione grupe 7 koja se igra u Vrnjačkoj Banji.

Našu selekciju su do pobjede predvodili Filip Krivokapić sa devet golova (iz 13 pokušaja) i Miodrag Stanojević sa osam (12 šuteva), a veoma dobar je bio i Luka Radović sa šest golova iz sedam pokušaja.

U drugom meču prvog kola, domaća Srbija je savladala Slovačku 27:20 (18:7).

Crna Gora sjutra (16 časova) igra protiv Slovačke, a u nedjelju (12.30) protiv Srbije.

Samo prvoplasirana ekipa sa ovog kvalifikacionog turnira izboriće vizu za EP.

Crna Gora – Estonija 35:33 (14:17)

Vrnjačka Banja – Hala sportova "Vlade Divac". Gledalaca: 200. Sudije: Cernavskis i Bogdanovs (Letonija). Sedmerci: Crna Gora 3 (2), Estonija 3 (2). Isključenja: Crna Gora 6, Estonija 10 minuta.

Crna Gora: Mihaljević, Marković, Radović 6, Stanojević 8, Barac 1, Beloica 1, Lakićević, Ćuzović 2, F. Vujović, L. Vujović 2, Krivokapić 9, Jauković, Ojdanić 4, Peruničić 2, Goranović, Simić.

Estonija: Rudisar, Kunavic, Erimae, Kil 2, Salundi 6, Celmins 6, Tom 4, Gristsuk, Anton 2, Uibo 3, Adamson 1, Kasuk 1, Rosna 8, Aust, Ojasar, Kari.