Kil i Barselona na fajnl-foru

Rukometaši Kila, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 27.04.2013. 19:19h

Rukometaši Kila braniće titulu prvaka Evrope 1. i 2. juna u Kelnu - njemački velikan je i u revanšu u Mađarskoj savladao Vesprem minimalnom razlikom (29:28) i imaće priliku da se četvrti put popne na krov Starog kontinenta.

Mađari su vodili od početka, nekoliko puta imali i plus četiri, ali se tim Alfređa Gislasona probudio sredinom drugog poluvremena i sa četiri vezana gola preokrenuo na 24:22.

Uskoro je bilo i plus tri (26:23), a kada je Filip Jiha na početku 57. minuta pogodio za 29:26, bilo je jasno da će Njemci na fajnl-for.

Igrači Vesprema, svakako, imaju za čim da žale, jer su i u Njemačkoj vodili sa čak 28:22, ali su poraženi sa 32:31.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Jiha i bivši igrač Vesprema Marko Vujin sa po sedam golova, dok su domaće predvodili Kristijan Ugalde, Renato Sulić i Laslo Nađ sa po pet.

U Keln ide i Barselona, koja je u "Palau blaugrani" nadoknadila minus iz prve utakmice (20:25) i savladala Atletiko Madrid sa 32:24.

Katalonci, koji su u srijedu osigurali titulu u Španiji pet kola prije kraja, fenomenalno su počeli meč i u 20. minutu vodili sa čak 11:3. Činilo se da je sve gotovo kada je u 42. minutu bilo 22:11, ali su izabranici Talanta Dujšebajeva prišli na 23:17.

Gosti su još nekoliko puta smanjivali na minus šest, posljednji put 11. golom Đulena Aginagaldea iz isto toliko pokušaja za 29:23, ali nisu uspjeli da priđu na željenih pet golova razlike.

Da su uspjeli, oni bi išli u Keln zbog više postignutih golova u gostima.

Heroji Barse su bili fenomenalni golman Danijel Šarić, koji je imao 20 odbrana, te Serhej Rutenka sa 12 pogodaka. Isto toliko je na drugoj strani postigao i Aginagalde.

U nedjelju su na programu utakmice Vive Kjelce - Metalurg (17 časova) i Hamburg - Flensburg (18.30). Domaćini revanša su u prvim mečevima slavili sa 27:25, odnosno 32:26.