„Lavovi” nadigrali „azure”: Prva pobjeda Zorana Roganovića

Najveća razlika bila sredinom drugog poluvremena, kada je u dva navrata bilo plus devet (21:12 i 23:14). Na kraju 32:24
1111 pregleda 0 komentar(a)
Miloš Vujović je bio najefikasniji sa 10 golova
Ažurirano: 03.01.2019. 19:44h

Zoran Roganović je upisao prvu pobjedu kao selektor rukometaša Crne Gore, koji su na startu „Croatia cupa” u Poreču ubjedljivo savladali Italiju - 32:24.

„Azuri” su bolje počeli, poveli 2:0 golovima naturalizovanih hrvatskih igrača Mikelea Škatara i Deana Turkovića, a još su dva puta imali dva gola razlike (4:2 i 5:3). Mirko Radović je u 15. minutu donio prvo vođstvo Crnoj Gori (7:6), a nakon toga Italija više nijednom nije povela.

Serijom 5:0, u kojoj su po dva puta pogađali Miloš Vujović i Marko Lasica, a jednom Nemanja Grbović, „lavovi” su stigli do plus pet u 26. minutu (14:9).

Do kraja se nije postavljalo pitanje ko će pobijediti, a najveća razlika bila je sredinom drugog poluvremena, kada je u dva navrata bilo plus devet (21:12 i 23:14).

Najefikasniji je bio Miloš Vujović sa 10 golova iz 12 šuteva, po četiri su dali Grbović i Radović, a po tri Stefan Čavor, Vasko Ševaljević i Lasica. Odlični su bili i golmani - Mile Mijušković je zaustavio 12 od 28 šuteva, a isti procenat uspješnosti (43 odsto) imao je mladi Jagoš Braunović sa šest zaustavljenih od 14 upućenih udaraca.

Kod Italijana su najefikasniji bili Andrea Karlo Parizini sa šest i Stefano Arćijeri sa pet pogodaka.

ITALIJA - CRNA GORA 24:32 (12:15)

Poreč - Dvorana „Žatika”. Gledalaca: 500.

Italija: Ebner (devet odbrana), Fovio, Koleluori (tri odbrane), Moreti, Bulcamini 2, Daineze, Arđentini, Bortoli 1, D'Antino 2, Arćijeri 5, S. Mengon, Štriker, Ibali, Dapiran 1, Turković 3 (2), M. Mengon 1, Parizini 6, Škatar 3.

Crna Gora: Mijušković (12 odbrana), Braunović (šest odbrana), Borilović, Bakić 1, Marsenić, Čavor 3, Bulajić, Kankaraš 1, Radović 4, M. Vujović 10 (1), Radojević 1, Kaluderović 2, Ševaljević 3, L. Vujović, Lasica 3, Grbović 4.