Lovćen, Budvanska rivijera i Rudar lako do prvih bodova

Rudar Ulcinj, Foto: Nebojša Vujisić
Ažurirano: 15.11.2014. 22:47h

Poslije šestomjesečne pauze, konačno je krenula i Prva liga rukometaša. Ako je suditi po prvom meču na Cetinju, titula neće mijenjati vlasnika - Lovćen je bez ikakvih problema savladao Mojkovac sa 30:19.

Iako su bili lišeni usluga povrijeđenog kapitena Igora Markovića, puleni Ranka-Bane Popovića su dominirali od prvog minuta. Drugi crnogorski selektor je rasporedio minutažu svim igračima, a u listu strijelaca su se upisala čak jedanaestorica.

Najefikasniji je bio Milan Popović sa šest golova, a po pet su dodali Andrija Pejović i Marko Drašković. U timu Igora Bogavca su po pet puta precizni bili Predrag Sošić i Miloš Rakočević.

Budvanima primorski derbi

Predvođeni raspoloženim Poljakom Lukašom Ačrukom, rukometaši Budvanske rivijere su ubjedljivo dobili primorski derbi. Tim iz Tivta, koji se od ove sezone zove Partizan, a ne Boka, nije mogao ni da zaprijeti.

Rudar trijumfom proslavio povratak u elitu

Odličnom igrom, posebno u drugom poluvremenu, i ubjedljivim trijumfom nad iskusnijim i snažnijim Ulcinjanima, rukometaši Rudara su na pravi način obilježili povratak u prvoligaško društvo.

Prednost domaćina u prvih 30 minuta stizala je do četiri gola (6:2 i 10:6), a gosti su u 36. minutu prišli na (16:15). Izabranici Ada Mlatišume su „dodali gas” i serijom 6:0 riješili pitanje pobjednika, a na kraju dostigli rekordnih plus 12.

Najbolji u Rudaru, pored golmana Anđelića, bili su Tošić, Lacmanović i Majić, dok su u ekipi Ulcinja nešto bolji od ostalih bili Damjanović i Vasiljević.

Lovćen - Mojkovac 30:19 (15:9)

Cetinje - SC „Lovćen”. Gledalaca: 400. Sudije: Mitrović i Vešović (Podgorica). Sedmerci: Lovćen 6 (4), Mojkovac 3 (1). Isključenja: Lovćen 6, Mojkovac 8 minuta.

Lovćen: Abramović, Cicmil, Mihaljević, Beloica 1, Stanojević 2, Lipovina 2, Popović 6, Marković, Krivokapić 1, Lakićević 2, Krivokapić 1, Pejović 5, Drašković 5, Kaluđerović 3, Latković 2, Ojdanić.

Mojkovac: Braunović, Zejak, Sošić 5, Jovanović, Rakočević 5, Tomović, Barac, Vujičić, Mišnić 3, Tomović 1, Smolović 1, Savić 4, Kruščić.

Budvanska rivijera - Partizan 28:22 (17:13)

Budva - Mediteranski sportski centar. Gledalaca: 550. Sudije: Čavor i Beharević (Cetinje). Sedmerci: Partizan 1 (0). Isključenja: Budvanska rivijera 6, Partizan 4 minuta.

Budvanska rivijera: Pešić, Boško Šljukić, Bojan Šljukić, Bojbaša, Jauković 1, Lakić 6, Vuković 3, Zeković, Radović, Čizmović 4, Đođić 4, Ačruk 10.

Partizan: Marković, Vrdoljak, Stjepčević, Pljesković, Tomović, Samardžić, Peruničić 4, Abramović 4, Bulajić 5, Đurović 3, Blečić, Ercegović, Račeta, Martinović, Simović 6.

Rudar - Ulcinj 33:21 (14:12)

Pljevlja - SC „Ada”. Gledalaca: 700. Sudije: Vujačić i Kaluđerović (Cetinje). Sedmerci: Rudar 3 (3), Ulcinj 4 (3). Isključenja: Rudar 2, Ulcinj 10 minuta.

Rudar: B. Anđelić (12 odbrana i sedmerac), Marković, G. Anđelić, Ćuzović, Leković 3 (1), Dujović 3, Grujičić 3, Tošić 7, Lacmanović 5, Milić 3, Aničić 1, Pelidija 3 (2), Andesilić, Majić 5, Vraneš.

Ulcinj: M. Knežević (osam odbrana), Erović, B. Knežević 1, Batričević, N. Marković 1, Damjanović 5, Ramušević, Adžemović, Kaluđerović 3, D. Marković, Bulatović, Jabučanin 5, Vasiljević 6 (3).