Lovćen i Mojkovac za pehar u Kupu

Cetinjani su se poigravali sa Sutjeskom i slavili sa čak 30:14, dok je Mojkovac u uzbudljivom meču nadvisio Budvansku rivijeru (25:24)
3 komentar(a)
Ažurirano: 20.05.2012. 18:32h

U finalu šestog Kupa Crne Gore sastaće se rukometaši Lovćena i Mojkovca.

Novi šampion, koji juri četvrti uzastopni pehar u ovom takmičenju i prvu duplu krunu u istoriji crnogorskog rukometa od obnavljanja nezavisnosti, pred svojim navijačima na Cetinju se poigravao sa Sutjeskom i slavio sa 30:14.

Pitanje pobjednika se nije postavljalo nijednog trenutka, jer je Lovćen dominirao od starta, pa je već u 8. minutu bilo 5:1, a u 19. čak 11:4.

U nastavku je Pero Milošević ukazao šansu djeci sa klupe, ali se ništa nije mijenjalo u odnosu snaga. Naprotiv, Cetinjani su stalno povećavali razliku, do konačnih i rekordnih plus 16 (30:14).

S druge strane, sada već bivši šampion Mojkovac, kojem je prošlogodišnja titula jedina u klupskoj istoriji, dugo se mučio sa Budvanskom rivijerom, ali je na kraju trijumfovao sa 25:24.

Blistao je kapiten Igor Bogavac, koji je postigao 10 golova.

Finale se igra sjutra u 20.15 časova.

Lovćen - Sutjeska 30:14 (14:7)

Cetinje - SC “Lovćen”. Gledalaca: 400. Sudije: Mitrović (Podgorica) i Vešović (Berane). Sedmerci: Lovćen 3 (2), Sutjeska 3 (1). Isključenja: Lovćen 4, Sutjeska 6 minuta.

Lovćen: Simić (13 odbrana i sedmerac), Abramović (pet odbrana i sedmerac), Lipovina 3, Jovetić 3, Kaluđerović 5, I. Marković, Stanković, Pejović, Drašković 2, Radović 3, Popović 1, Latković 2, Perišić 3, Lasica 1, Grbović 4 (1), N. Marković 3 (1).

Sutjeska: Rajković (osam odbrana i sedmerac), Jocović, Damjanović, Radulović, Rakočević 1, Blečić, Bulajić, Šekarić 2, Ašanin 1 (1), Majić 1, Đođić 2, Vučković 4 (1), Nikitović, Blagojević 1, Nikolić 1, Čizmović.

Mojkovac - Budvanska rivijera 25:24 (12:11)

Cetinje - SC “Lovćen”. Gledalaca: 300. Sudije: Filip i Predrag Martinović (Cetinje). Sedmerci: Mojkovac 4 (3), Budvanska rivijera 6 (4). Isključenja: Mojkovac 8, Budvanska rivijera 6 minuta.

Mojkovac: Cvetković (šest odbrana i sedmerac), Rondović (jedna odbrana), Bogavac 10 (3), Rakočević, Tomović, Sošić 1, Žurić 2, Ljumović, Mišnić, Dapčević 6, Danić 3, Savić, Kruščić, Vuković, Turković, Jaćimović 3.

Budvanska rivijera: Mijušković (10 odbrana i sedmerac), Šljukić, Vuković, Krivokapić, Vujović, Koćalo 5, Potparić 1, Lakić 2, Bulajić 2, Suknović 6 (4), Ma. Milić, Mi. Milić, Ćeranić, Glendža, Kaluđerović 1, Stojanović 7.