Lovćen nastavio seriju, Mojkovac bolji od Sutjeske

Branilac trofeja savladao je danas na Cetinju ekipu Budvanske rivijere 24:18 (13:12)
Ažurirano: 13.04.2013. 18:11h

Rukometaši Lovćena ostvarili su pobjedu na startu Mini lige za prvaka.

Branilac trofeja savladao je danas na Cetinju ekipu Budvanske rivijere 24:18 (13:12), u utakmici u kojoj je trener Cetinjana Zoran Abramović svima dao šansu.

Uspješni na startu bili su i rukometaši Mojkovca, koji su pred svojim navijačima pobijedili nikšićku Sutjesku 22:15 (9:7) i zadržao bodovni zaostatak (pet bodova) za šampionom i liderom Lovćenom.

To je druga pobjeda izabranika Nenada Kraljevskog u tri meča protiv Sutjeske ove sezone (jedan meč je završen remijem).

Duel prvog kola Mini lige za opstanak, između rukometaša Ulcinja i Berana, na programu je sjutra u 18 sati.

Na startu slobodni su rukometaši Mornara 7.

Lovćen - Budvanska rivijera 24:18 (13:12)

Cetinje - SC „Lovćen“. Gledalaca: 250. Sudije: Ražnatović i Pavićević (Cetinje). Sedmerci: Lovćen 1 (0), Budvanska rivijera 3 (2). Isključenja: Lovćen 6, Budvanska rivijera 6 minuta.

Lovćen: Abramović (sedam odbrana i sedmerac), Cicmil (dvije odbrane), Borilović (šest odbrana i sedmerac), Lipovina 2, Jovetić 2, Popović, I. Radović 2, Marković 4, Petričević, Kaluđerović, Drašković, M. Radović 5, Perišić 6, Nikolić, Lasica 3, Vujović.

B. rivijera: Mijušković (15 odbrana i sedmerac), Bašić (dvije odbrane), S. Vuković, Milić 5, I. Vujović 3, Peruničić 3, Lakić 2, M. Vujović, Ojdanić, Ćeranić, Krivokapić 1, Zeković, Glendža, Simović 1, N. Vuković 3.

Mojkovac - Sutjeska 22:15 (9:7)

Mojkovac - Sala ŠC „Vuksan Đukić”.Gledalaca: 1.000. Sudije: Marković i Jovićević (Cetinje). Sedmerci: Mojkovac 2 (2), Sutjeska 1 (1). Isključenja: Mojkovac 10, Sutjeska 4 minuta. Crveni karton: Rakočević (Mojkovac) 3x2 minuta u 40. minutu.

Mojkovac: Cvetković, Rondović, Bogavac 3, Barac, Rakočević 1, Sošić 1, Žurić 2, Govedarica, Mišnjić 1, Smolović 1, Turković, Zejak, Gačević 1, Savić 6, Krušćić, Vuković 6.

Sutjeska: Nenezić, Janković, Burić 1, Jovanović, Zmajević 1, Kakić, Damjanović 4, Dujović 1, Jocović, Čukić 1, Čizmović 2, Bojanić, Rakočević 1, Blečić 3, D. Đurđevac 1.