Lovćen novi šampion

Lovćen je večeras u Nikšiću, u trećem kolu Mini lige za prvaka, savladao Sutjesku 29:23 (18:9) i zadržao nedostižnih sedam bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Mojkovac.
Rukometaši Lovćena, Foto: Ivan Petrušić
Ažurirano: 28.04.2012. 19:28h

Rukometaši Lovćena tri kola prije kraja Mini lige obezbijedili su titulu prvaka Crne Gore.

Lovćen je večeras u Nikšiću, u trećem kolu Mini lige za prvaka, savladao Sutjesku 29:23 i zadržao nedostižnih sedam bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Mojkovac. Titula se, tako, vraća u prijestonicu nakon pet godina...

Cetinjski i nikšićki tim odigrali su pet međusobnih duela ove sezone, u crnogorskom i regionalnom šampionatu, a svih pet dobio je Lovćen.

Od samog starta Cetinjani su znali šta hoće, zbog čega su u 19. minutu imali četiri gola viška (10:6). Do odlaska na odmor na parketu je postojao jedan tim, budući da su novi šampioni konstantno uvećavali prednost, pa je najveća zabilježena u posljednjoj sekundi golom Grbovića za plus devet (18:9).

Gosti su drugi dio igre otvorili serijom (2:0). Ipak, takav epilog uspavao je Cetinjane, što su Nikšićani iskoristili da smanje razliku serijom 4:0. Nikšićani su do 42. minuta prišli na minus šest (13:19), a sa istom razlikom okončan je meč, nakon čega su Cetinjani proslavili titulu.

Mojkovac je u drugom meču ovog kola pred svojim navijačima savladao Budvansku rivijeru 29:23.

S obzirom na vijesti iz Nikšića, pobjeda protiv Budvana je za sada već bivšeg šampiona bila Pirova. Zapravo, sada je značajna samo u borbi za drugo mjesto...

Nakon 1:1 u prvom poluvremenu su vodili samo Mojkovčani, najviše u 19. minutu (11:9). Gosti su, međutim, u 9. minutu nastavka uspjeli da izjednače (18:18), minut kasnije i da povedu 19:18, potom i 20:19, ali su to bila i dva jedina vođstva Rivijere. Serijom 8:0, Mojkovac je u 55. minutu poveo 27:20 i tada prelomio meč.

U Mini ligi za opstanak sjutra ((18 časova) će igrati Berane i Rudar, dok je Sedmerac slobodan.

Sutjeska – Lovćen 23:29 (9:18)

Nikšić – Dvorana Sportskog centra. Gledalaca 100. Sudije: Filip i Predrag Martinović (Cetinje). Sedmerci: Sutjeska 3 (1), Lovćen 4 (3). Isključenja: Sutjeska 12, Lovćen 12 minuta.

Sutjeska: Jocović (10 odbrana), Bojanić (jedna odbrana), Rajković (pet odbrana i sedmerac), Damjanović, Radulović 2, Rakočević 1, Blečić, Šekarić, Ašanin 2, Majić 6, Đođić, Vučković 5, Nikitović 3, Blagojević, Nikolić 4 (1), Čizmović.

Lovćen: Abramović (dvije odbrane), Simić (15 odbrana i sedmerac), Lipovina, Jovetić 7 (3), Kaluđerović 1, I. Marković, Stanković, Borilović, Pejović, Drašković 5, Radović, Popović 4, Latković, Perišić 5, Grbović 7, N. Marković.

Mojkovac - Budvanska rivijera 29:23 (14:11)

Mojkovac - Dvorana školskog centra „Vuksan Đukić". Gledalaca: oko 800. Sudije: Ražnatović i Pavićević (Cetinje). Sedmerci: Mojkovac 3 (1), Budvanska rivijera 1 (1). Isključenja: Mojkovac 10 minuta. Crveni karton: Dapčević (Mojkovac) u 47. minutu.

Mojkovac: Cvetković (10 odbrana), Bogavac 6, Danić 4, Rakočević 3, Tomović, Sošić, Žurić 1, Ljubojević 5, Rondović, Mišnić, Dapčević 3, Turković, Jaćimović 4, Savić 2, Kruščić 1, Vuković.

Budvanska rivijera: Šljukić (13 odbrana i sedmerac), Ćeranić 3, Koćalo 6, Vujović, Potparić 4, Lakić 2, Bulajić 2, Suknović 2, Milić 3, Stojanović 1.