Lovćen osigurao 6. titulu šampiona

RK Lovćen, Foto: Boris Pejović
Ažurirano: 31.03.2018. 18:05h

Četiri kola prije kraja, pitanje prvaka Crne Gore je praktično riješeno - rukometaši Lovćena su u derbiju prvenstva savladali Partizan sa, stekli tri boda prednosti i stavili jednu ruku na šampionski pehar.

Svega tri sedmice nakon što su od istog rivala izgubili pred svojim navijačima sa 28:20, izabranici Zorana Abramovića su dominirali od starta.

Izuzetno čvrstom igrom u odbrani, Cetinjani su potpuno zaustavili braću Veselina i Nemanju Drakulovića, koji su im dali 16 golova u toj pobjedi, kao i Đorđa Peruničića, i serijom 6:0 poveli 8:2. Ubrzo je bilo i sedam razlike za domaće (11:4), a u drugom poluvremenu je bilo i 16:9.

Tivćani su u 49. minutu prišli na 20:17, ali su tada Vuk Latković sa dva gola i Filip Krivokapić i Draško Kaluđerović sa po jednim povisili na 24:17 i otklonili sve dileme...

Duel Komova i Jedinstva je sjutra veče od 19 časova. Sat ranije počinje meč Mornar 7 - Mojkovac, čiji će pobjednik obezbijediti opstanak, a poraženi igrati baraž sa drugoplasiranim iz Druge lige.

Lovćen - Partizan 28:20 (12:7)

Cetinje - SC „Lovćen“. Gledalaca: 1.200. Sudije: Mitrović i Vešović (Podgorica). Sedmerci: Lovćen 5 (5), Partizan 5 (5). Isključenja: Lovćen 12, Partizan 4 minuta.

Lovćen: Mihaljević (11 odbrana), Matović (jedna odbrana), Beloica, Stanojević 5 (1), Krivokapić 3, Pajović, Jauković 2, Kaluđerović 7 (4), Dapčević, Drašković 3, Perović, Latković 6, Ašanin, Tomanović, Bulajić 1, Damjanović 1.

Partizan: Sinđić (tri odbrane), Čule (devet odbrana), Pleskonjić, Radnjić, Samardžić 1, Peruničić 6, Perišić 3, Blečić, N. Drakulović 6 (5), Leković, Radulović, Dosković, Međedović, V. Drakulović 4, Lasica.