Lovćen rutinski do pete pobjede

89 pregleda 0 komentar(a)
Filip Krivokapić, Foto: Boris Pejović
Ažurirano: 07.11.2017. 17:06h

Prvi krug Prve lige je završen ubjedljivom pobjedom tima koji je potpuno dominirao crnogorskim rukometom u pet uvodnih kola - Lovćen je savladao Jedinstvo sa 34:24, stigao do pete pobjede i gol-razlike plus 50.

Duel u podgoričkom „Verdeu”, koji je „domaćin” Cetinjanima zbog predugog renoviranja parketa u SC „Lovćen”, pokazao je koliko je tim Zorana Abramovića dominantan.

Iako bez nekoliko igrača, među njima i teško povrijeđene najveće nade cetinjskog rukometa, 19-godišnjeg Miloša Krivokapića, pobjeda Lovćena nijednog trenutka nije biila upitna.

Prednjačio je Krivokapićev stariji brat Filip, koji je dao osam golova, šest je postigao Draško Kaluđerović, po pet Mirko Damjanović i Miodrag Stanojević, a jedan i golman Danilo Mihaljević. Zanimljivo, to mu je treći pogodak u sezoni.

Bjelopoljce, koji su treći na tabeli sa šest bodova, predvodili su iskusni Milun Danić sa sedam i Bojan Varagić sa šest golova.

Lovćen - Jedinstvo 34:24 (15:10)

Podgorica - Sportski kompleks „Verde”. Gledalaca: 250. Sudije: Beharević i Čavor (Cetinje). Sedmerci: Lovćen 4 (3), Jedinstvo 3 (2). Isključenja: Lovćen 14, Jedinstvo 2 minuta. Crveni karton: Abramović (Lovćen) u 43. minutu (3X2).

Lovćen: Mihaljević 1, Matović, Borozan, Beloica 1, Stanojević 5, F. Krivokapić 8, Pajović, Lakićević 1, Kaluđerović 6, Drašković, Perović 3, Latković 3, Abramović 1, Ašanin, Tomanović, Damjanović 5.

Jedinstvo: Lutovac, Trifunović, Čampar, Vojinović, Danić 7, Veljović 2, Medojević, Zonjić 4, Varagić 6, Kučević, Đurđević, Joksimović 5, Tošić, Ćuzović.