Lovćen siguran protiv Sedmerca

Cetinjani su na svom terenu bili bolji od Barana 32:26 (17:13), u zaostalom meču 1. kola Prve muške lige.
Ivan Perišić, Foto: Savo Pelević
Ažurirano: 12.10.2011. 18:03h

Lovćen je opravdao ulogu favorita protiv novajlije Sedmerca. Cetinjani su na svom terenu bili bolji od Barana 32:26 (17:13), u zaostalom meču 1. kola Prve muške lige.

Trener Cetinjana Pero Milošević na ovom meču dao je prednost mlađim igračima, koji do sada nijesu imali značajniju minutažu, pa je početak meča pripao ekipi Sedmerca, koja je bila u konstantnoj prednosti. Ipak, apsolutni favorit u ovom meču, čak i sa podmlađenim sastavom, zaigrao je agresivnije i serijom od 7:1 u samom finišu prvog poluvremena stigao do pet golova prednosti (17:12).

Lovćen je u nastavku najveću prednost imao u 43. minutu kada je rezultat na semaforu bio 23:17.

U domaćem timu se najviše istakao Milan Popović sa devet golova, dok je kod Barana najefikasniji Vasiljević sa osam pogodaka.

Lovćen - Sedmerac 32:26 (17:13)

Cetinje - Sportski centar “Lovćen“ Cetinje”. Gledalaca: 200. Sudije: Marković i Jovićević (Cetinje). Sedmerci:Lovćen 5 (2),Sedmerac 3 (2). Isklučenja:Lovćen 10. Sedmerac 2 minuta.

Lovćen: Abramović (šest odbrana i sedmerac), Simić (tri odbrane), Lipovina 1, Jovetić, Kaluđerović 6, I. Marković, N. Marković, F. Popović 3, M. Popović 9, Stanković 2, Pejović 3, Drašković, Radović, Latković 1, Perišić 5, Grbović 2.

Sedmerac: Knežević (6 odbrana i sedmerac), Milošević, Stanojević, Vuković, Raičević, Marvučić, Lakčević 2, Desančić 3, Mitrović 3, D. Vujačić 4, R.Vujačić 6, Vasiljević 8.